Naiste koondisele MM-eelringist teine kaotus (lisatud peatreeneri kommentaar)

Eesti naiste A-koondis pidas Gruusias toimuval MM-valikturniiri eelringis oma teise kohtumise, kui tänaseks vastaseks oli võõrustajate naiskond. Paraku pidi Eesti leppima kaotusega, kui Gruusiale 1:2 alla jäädi.

Kodunaiskond juhtis 20. minutiks kohtumist juba 2:0, kui Eesti kaitsjate eksimused kasutati ära realiseeriti väravateks. Eestil olid kohtumises ka omad head väravalöömise võimalused, kuid taas kummitas naiskonda momentide kehv realiseerimine. Esimene hea võimalus oli 15. minutil, kui Vlada Kubassova ei suutnud värava ees lükata sisse Inna Zlidnise head palli ning vasturünnaku järel avas skoori hoopis Gruusia. Vahetult enne pooltunni möödumist maandus pall Zlidnise ees, kui Kethy Õunpuu kauglöök vastaste väravavahi poolt latti tõrjuti. Eesti koondise kaitsja ei suutnud palli aga mugavalt endale ette võtta ja seda väravasse lükata.

Sihile jõuti lõpuks 59. minutil, kui keskväljalt tulnud pall põrkas mugavalt ette Signy Aarnale, kes tõstis palli kenasti üle väravavahi. Sellest tabamusest jäi aga väheks ning Eesti sai turniiril teise järjestikuse kaotuse.

"Mängupilt oli jälle selline, et meie üritasime ja tekitasime võimalusi, aga jällegi seisul 0:0 ei löönud seda ühte head momenti ära ja siis tuli kaitses sisse apsakas. Täna tuli esimesel poolajal sisse kaks sellist viga. Tahaks mängida jalgpalli, mis on loov ja tüdrukud teevad väljakul kõva tööd - võitlevad ja õpivad iga mänguga, aga kahjuks individuaalsed hetkelised vead, mis sisse tulevad, on niivõrd saatuslikud, et vastased kasutavad need kohe ära," tõi koondise peatreener Indrek Zelinski välja probleemkohad.

Allajäämine Gruusiale tähendab ühtlasi ka seda, et Eesti minetas oma edasipääsulootused valikturniirile ning eelringis tuleb leppida alagrupi neljanda kohaga. Viimases mängus kohtuvad eestlannad teisipäeval Kasahstaniga, kuid selle mängu tulemus Eesti tabeliseisu enam ei mõjuta.

Selle aastanumbri sees ootab koondist ees veel Balti turniir ning kindlasti plaanitakse pidada ka erinevaid maavõistlusmänge. "10. juuniks on meil juba kohtumine Valgevenega kokku lepitud ja samuti on meil veel Balti turniir. Ma ei oska hetkel öelda, kas UEFA näeb ette, et kahe järgmise aasta jooksul need naiskonnad, kes edasi ei pääsenud, peavad omavahel sõpruskohtumisi või aidatakse korraldada ka mingisuguseid turniire. Aga jah, peame hakkama otsima koondiseid, kes oleksid nõus mängima meiega nii kodus kui võõrsil ja tahame kasutada rahvusvahelisi mängupäevi nii palju kui võimalik," kirjeldab Zelinski edasiseid plaane.

Tänase mängu protokolli leiab siit.

 

08.04.2017 18:17