Eesti saalijalgpallikoondis tuli L├Ątist tagasi punktiga

Läinud nädalavahetusel toimus Lätis saalijalgpalli Balti turniir. Eesti kogus ühe punkti ning oli Läti ja Leedu järel kolmas.

Turniiri avapäeval olid eestlased lähedal üllatusele, kui mängu 36. minutil viis Rasmus Munskindi värav koondise 5:3 juhtima. Läti lõi seejärel kaks väravat ning mäng lõppes siiski 5:5 viigiga. Tolles mängus kirjutati Munskindi ja Vladislav Tšurilkini nimele kaks väravat, korra oli täpne Jevgeni Merkurjev. Eesti jaoks oli see esimese viik, mis on suudetud teenida. Esimese ametliku kohtumise pidas Eesti saalijalgpallimeeskond 2008. aastal.

Teisel mängupäeval viis Ervin Stüfi värav avaminutil Eesti Leedu vastu küll 1:0 juhtima, kuid lõpuks olid konkurendid 2:1 paremad. Eile kohtusid turniiri otsustavas kohtumises Läti ja Leedu, kus Läti oli naabritest 4:0 üle ning teenis seega 4 punkti ja turniiri esikoha. Leedu jäi kolme punktiga teiseks.

Koondise peatreener Kert Haavistu (pildil) jäi turniiriga rahule, kuna tundis, et meeskond oli võimeline vastasele ohtu kujutama. "Esimeses mängus oleksime peaaegu Läti alistanud, kuid alles lõpus suutsid nad viigivärava lüüa. Teises kohtumises Leeduga oli meil samuti võimalusi, et mäng enda kasuks pöörata, kuid meestel pole olnud kogemust mängida kaks rahvusvahelist kohtumist järjest, mistõttu oli teisel päeval kumm natuke tühi," sõnas peatreener.

"Loomulikult on hea, et teenisime punkti, kuid sellest tähtsam oli mängupilt. Meeskond tõestas, et suudab ise ehitada ning panna ka vastased surve alla. Kuna 14-st mehest üheksa olid debütandid, siis näitas turniir ka seda, et Eestil on järelkasvu ning oleme liikumas õiges suunas," rääkis Haavistu.

Foto: Lembit Peegel

09.12.2013 17:15