Esiliiga IX vooru eelvaated

Esiliiga IX vooru esimeses mängus kohtuvad reede õhtul kell 19:00 Viljandi kunstmurul kohalik Tulevik ja FC Kuressaare.

Laupäeval kell 13:00 lähevad vastamisi Kiviõli FC Irbis ja Pärnu Linnameeskond.

Kolm mängu jäävad pühapäevale, kell 16:00 kohtuvad Tallinna FC Puuma ja Vändra JK Vaprus, kell 19:00 alustavad Tallinna FC Levadia II ja Nõmme Kalju FC II ning Rakvere JK Tarvas ja Tallinna FC Flora II.

Foto: Edgar Kriisk

Esiliiga IX vooru mängud 25., 26. ja 27. aprillil:

25. aprillil kell 19:00 Viljandi kunstmurustaadion (Ranna pst 1)
VILJANDI JK TULEVIK - FC KURESSAARE

JK Tuleviku peatreener Aivar Lillevere: Suutsime viimases mängus Flora vastu kaitses mängida rahuldavalt, aga paar eksimust tuli ikka sisse. Kuressaare on kindlasti samamoodi võidutahet täis nagu Floragi oli ja me peame kõvasti kaitsetööd tegema, et positiivne tulemus välja võidelda.

Mängija Kaarel Henn: Esimese ringi viimane mäng Kurega tuleb kindlasti võitluslik, aga üritame koduväljakul oma mängu peale suruda. Loodan, et suudame näidata palli omades head mängu ilma rumalate söödueksimusteta. Eespool tuleb oma võimalused kindlasti ära kasutada ja taga peame olema kindlad ning oma värava puhtana hoidma. Oleme kaotanud liiga palju punkte viimaste voorudega ning see viga tuleb parandada, võttes kodupubliku ees need 3 väärtuslikku punkti.

FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak: "Viljandi Tulevik on üks favoriite Premium liigasse tõusmisel. Huvitav saab olema mängida meeskonnaga, kes valis oma tee mõned aastad enne meid. Kõik viitab sellele, et see oli õige otsus."

Eelmises mängus avavärava löönud Reio Alt: "Minu jaoks on Viljandi tundmatu vastane, aga tundub olevat üks pretendente kõrgliigasse saamisel. Meil tuleb korralik mäng teha ja kindlasti tuleb kaotust vältida, et olla konkurentsis."

Peakohtunik: Denis Petrov
Abikohtunikud: Roman Laidinen, Risto Eelmaa


26. aprillil kell 13:00 Kiviõli linnastaadion (Spordi 9, Kiviõli)
KIVIÕLI FC IRBIS - PÄRNU LINNAMEESKOND

FC Irbise peatreener Erik Šteinberg: Selle hooaja esimeses kodumängus tahame küll hästi esineda. Pärnu on muidugi hea meeskond, kes asub tabelis meist eespool. Aga esimeses kodumängus loodame ikka punkte võtta. Loomulikult on peamiseks ülesandeks kaitses korralikult mängida.

Mängija Tõnis Starkopf: Esimest kodumängu läheme ikka võitma, tahaksime kodupublikut hooaja alguse puhul rõõmustada. Ja sel hooajal võite veel polegi, nii et miks mitte laupäeval algust teha.

Pärnu LM peatreener Gert Olesk: Kahes viimases mängus on meile liiga palju väravaid löödud, üritame teha neist omad järeldused ja läheme Kiviõlisse 3 punkti järele.

Peakohtunik: Miko Pupart
Abikohtunikud: Risto Eelmaa, Rein Väin


27. aprillil kell 16:00 Lasnamäe SPK kunstmurustaadion (Peterburi 15, Tallinn)
TALLINNA FC PUUMA - VÄNDRA JK VAPRUS

FC Puuma peatreener Vitali Kobašov: Pärast seeriat, kus me näitasime suhteliselt häid tulemusi, mis meid rahuldasid, saime viimases mängus ikkagi suure kaotuse. Kooseisumuudatused on tulnud kohe. Aktsent noortele nüüd. Loodame heale tulemusele.

Mängija Randy Padar: Meie mõtted on suunatud ainult võidule.

JK Vapruse peatreener Ranet Lepik: Meie klubi ajaloo esimene kohtumine Esiliigas oli FC Puuma vastu ja see oli võidukas. Loodetavasti ka sellel hooajal avame võiduarve just sellesama meeskonna vastu. Vastane on kindlasti motiveeritud ja väga tugev, eriti veel omas kodus, kuid ka meie ei saa lubada enam endale libastumisi, kui tahame teistega sammu pidada. Tallinnasse sõidame mõttega, et seda mängu me ei kaota!

Mängija Kris Korn: Viimane aeg oleks avada võiduarve, et teised meeskonnad liialt eest ära ei libiseks. Läheme Tallinna võidu järele ja väravaid lööma!

Peakohtunik: Grigori Ošomkov
Abikohtunikud: Rauno Tutk, Roman Laidinen


27. aprillil kell 19:00 Maarjamäe kompleksi kunstmuruväljak (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA II - NÕMME KALJU FC II

FC Levadia II treener Vladimir Vassiljev: "Pikk paus jõuab lõpule ning me pääseme taas mängumurule. Seekord pistame esmakordselt rinda Esiliiga uustulnuka Nõmme Kalju duubelmeeskonnaga. Tegemist on väga tugeva vastasega ja seega võib oodata erakordselt huvitavat vastasseisu, kuna omavahel lähevad kokku kahe suure ja ambitsioonika klubi duubelrivistused. Valmistume kohtumiseks väga tõsiselt ning üritame ilusat jalgpalli mängides kolm punkti tabelisse juurde teenida."

Väravavaht Vladislav Tsvetkov: "Valmistume väga võitluslikuks mänguks tugeva vastasega. Üritame taas võidulainele naasta ja kõrgeima tabelikoha tagasi võtta."

Kalju FC II peatreener Zaur Tšilingarašvili: "Meie protsessid on liikumas õiges suunas ning noored on näitamas aina paremat mängu. Kergeid vastaseid pole, Levadia II vastu on vaja mängujoonisest kinni hoida, et tulemust teha."

Mängija Henrik Kummer: "Levadia ja Kalju on Premium liigas suured konkurendid, mängides tabeli kõrgematele kohtadele. Samas rütmis on kulgemas ka tänavune Esiliiga hooaeg, tahame suurest duublite lahingust võiduga väljuda."

Peakohtunik: Rauno Kald
Abikohtunikud: Marek Lillmaa, Marto Kiisk


27. aprillil kell 19:00 Rakvere kunstmurustaadion (Võidu 67)
RAKVERE JK TARVAS - TALLINNA FC FLORA II

Tarva peatreener Reijo Kuusik: "Kindlasti on tulemas väga raske ja keeruline mäng. Flora II mängib väga head jalgpalli ja peame tegema väga kõva soorituse, et siit võitjana väljuda. Loodan, et viimasele kunstmurumängule leiavad tee ka paljud poolehoidjad."

Mängija Joonas Ljaš: "Viimane mäng kunstmurul, kus pole seni kõige paremini läinud. Seekord anname endast veel rohkem ja proovime kõva vastupanu osutada, et tabelisse punkte juurde saada."

FC Flora II peatreener Jürgen Henn: "Rakvere füüsiline mäng on meile pidevalt probleeme valmistanud ja eks me üritame selle vastu rohtu leida. Oleme viimased nädalad tegelenud standardite kaitsmisega, sest õnneks on vastased ise meile meie nõrkused kätte näidanud. Võtsime väljakutse vastu ja tahame kindlasti selles osas asjad paika saada, mitte loota, et seekord ei lööda. Samas on näha, et mehed suudavad praktiliselt iga mänguga mingis faasis paremaks minna, nii et eesmärk on tõusvas joones jätkata."

Mängija Jan Kokla: "Eelmises mängus oli probleemiks võimaluste realiseerimine, mida üritame Tarva vastu kindlasti parandada. Eesmärgiks on kaitses distsiplineeritult mängida ning taga null hoida. Vastane on ohtlik, mistõttu peab igaüks täitma oma ülesandeid maksimaalselt, et saaksime kolme punktiga Rakverest naasta ja jätkata tabeli tipus."

Peakohtunik: Mart Martin
Abikohtunikud: Raul Kaivoja, Marger Pormann


25.04.2014 00:03