Neidude U19 kaotas suurelt Põhja-Koreale (lisatud kommentaarid)

Tüdrukud jätkasid täna mänge Kuban Spring turniiril Sotšis, kui vastamisi mindi alagrupiliidri Põhja-Koreaga.

Põhja-Korea läks juba 2. minutil mängu juhtima. Seejärel suutsid nad viie minuti jooksul lüüa kaks väravat, mis sündisid 16. ja 21. minutil. Poolajale mindi juba Põhja-Korea 4:0 eduseisus. Teisel poolajal tuli väravaid veelgi, kui 64. ja 65. minutil oli Põhja-Korea kahel korral resultatiivne. Lõpuks tuli Eestil seega vastu võtta 0:6 kaotus.

Eesti algkoosseis: Emma Treiberg, Sabina Ahmedova, Jessika Uleksin, Marian Jaarman (66. Tennosaar), Carmen Kaidi Jõeleht (41. Räämet), Eliisabet Pedak, Ariina Mürkhain (56. Ivanova), Grenelin Herlis Raud (66. Jaansen), Rahel Repkin, Annaliis Strigin (56. Tereštšenkova), Lisete Tammeveski (31. Rutkovskaja)

Varus: Mari-Ann Ploompuu, Anastasia Ivanova, Laura Jaansen, Siret Räämet, Elizaveta Rutkovskaja, Criselle Tennosaar, Laada Tereštšenkova

Peatreener Aleksandra Ševoldajeva sõnul oli hästi teada, et vastased on tugevad ja mängijad pidi ennast ületama. „Põhja-Korea vastu minnes teadsime, et tuleb tugev vastane, kiire pressiga ja väga hea ründefaasiga. Kõik meie ideed ja nende sooritamine pidid olema palju kiiremad, kui need, millega mängijad üldiselt harjunud on. Paraku oli vastaste mõttekiirus ja tegutsemine ilma pallita palju kiirem kui meie reaktsioon sellele ning enamus ohtlikke olukordasid sellest tekkisidki."

Ševoldajeva sõnul on turniir olnud heaks õppimiskogemuseks. „Me oleme päris palju töötanud sellel turniiril enda vigade parandamisel, nii taktikaliselt kui ka individuaalselt. Selle kallal, et iga mängijat arendada ja selle läbi ka võistkonda kui tervikut. Olen rahul sellega, et nii mõneski raskes olukorras suutsime võistkondlikult pressingu alt välja tulla ja tekitada ka vastastele ohtlikke olukordasid, mis näitab seda, et mängijad on siin olles nii mõndagi õppinud."

Ühtlasi tõi Ševoldajeva välja ka murekohad, miks noortekoondistel on rahvusvahelises konkurentsis vahest keeruline hakkama saada. „Eks see ole Eesti naiste jalgpalli üldine probleem. Mängijad on enamasti ehmunud sellise tempoga mängimise peale kuna nad pole sellega harjunud. Eestis valmistatakse mängijad ette, mitte arvestades maailma taset, vaid iga klubi nii öelda pusib omaette mingi lühema ajalise eesmärgi nimel. Seetõttu on mängija taktikaline, tehniline ja füüsiline pagas väga piiratud. Kui me teeks oma hooaja ettevalmistusi selleks, et mängida näiteks Põhja-Korea tasemel võistkondade ja riikide vastu, siis usun, et naiste jalgpall Eestis areneks kiiremini."

Ühtlasi tähendab tänane kaotus, et Eesti lõpetab oma alagrupi ühe punkti ja viimase kohaga. Seega jätkab Eesti mänge 5.-8. koha nimel. Järgmiseks vastaseks on Jaapan.

B-alagrupi mängud:

11. märts
Krasnodari piirkond - Põhja-Korea 0:4
EESTI - Siberi piirkond 0:0

13. märts
Siberi piirkond - Põhja-Korea 1:5
EESTI - Krasnodari piirkond 0:1

15. märts
Põhja-Korea - EESTI 0:6
Krasnodari piirkond - Siberi piirkond 0:2

Tabeliseis:

1. Põhja-Korea 9 punkti
2. Siberi piirkond 4 punkti
3. Krasnodari piirkond 3 punkti
4. Eesti 1 punkt

A-alagrupi mängud

11. märts
Venemaa - Jaapan 3:0

12.märts
Rumeenia - Iraan 4:3

13. märts
Venemaa - Rumeenia 1:0
Iraan - Jaapan 0:2

15. märts
Iraan - Venemaa 0:4
Jaapan - Rumeenia 0:0

Tabeliseis:

1. Venemaa 9 punkti
2. Rumeenia 4 punkti
3. Jaapan 4 punkti
4. Iraan 0 punkti

Mõlemast alagrupist pääseb poolfinaalidesse edasi 2 paremat võistkonda ning ülejäänud võistkonnad mängivad 5.-8. kohani.

Pildil Eesti algkoosseis mängus Siberi piirkonnaga

15.03.2016 16:07