SK Suure-Jaani United väisas Poola sõpruslinna Hajnowkat

SK Suure -Jaani Unitedi lapsed käisid eelmisel nädalal külas Poola sõpruslinna Hajnowka eakaaslastel ja peagi oodatakse sõprade vastuvisiiti.

SK Suure-Jaani Unitedi esindaja Sergei Vassiljev ütles portaalile jalgpall.ee, et vahepeal olid sidemed poolakatega katkenud, kuid eelmisel aastal valiti Hajnowkale uus linnapea ja siis hakati varasemaid kontakte taaselustama. „Spordipoolelt jäi see meie klubile ja nii me Poolasse sõitsimegi,“ rääkis Vassiljev.

SK Suure-Jaani United käis Valgevene piiri ääres asuvas Hajnowkas 28 lapse ja kümne täiskasvanuga. Külaskäigu raames korraldati ka jalgpalliturniir Poolast, Eestist ja Valgevenest pärit võistkondade vahel.

SK Suure-Jaani Unitedi 1999. aastal sündinud tüdrukute ja 2001. aastal sündinud poiste segavõistkond saavutas teise koha kaotades napilt 2:3 Valgevene poistele. Võistkonna parimaks tunnistati Kertu Reinup.

„Nende treener ütles pärast mängu, et kui oleks veel viis minutit olnud mänguaega, oleks nad väsinud ja mängu kaotanud,“ lausus Vassiljev.

2003. aastal sündinud ja nooremate tüdrukute-poiste segavõistkond sai aga esikoha. Alguses kaotati poolakatele küll 0:2, kuid korduskohtumine võideti 4:0 ja parem väravate vahe andis paremuse eestlastele. Valgevenelastel võistkonda ei olnud. Võistkonna parimaks valiti kübaratriki teinud turniiri noorim osaleja Mairon Müllär.

Jalgpallitreeningute ja turniiril osalemise kõrval said Suure-Jaani inimesed osa ka paljust muust põnevast. „Meil oli ka päris tihe kultuuriprogramm, mis oli koostatud nii, et oleks vaatamist ja lõbus,“ selgitas Vassiljev.

Lapsed said mõõtu võtta erinevatel teatevõistlustel ja proovida rannajalgpalli, külastati väikest loomaaeda ning kohalikke pühapaiku. Rahvuspargis sõideti rongiga ja nauditi grilliõhtut. Meelt sai lahutada veepargis. Vassiljevi sõnul pakkus palju rõõmu lõbustuspark ja dinosauruste muuseum.

Mitmetel üritustel olid eestlastega koos ka Valgevenest kohale tulnud külalised, kellega loodi uued sõprussidemed. Vassiljevi sõnul tekkis plaan korraldada järgmisel aastal rahvusvaheline turniir Eesti, Poola, Läti ja Valgevene võistkondadega. Välistatud pole ka mõne teise riigi osalemine.

Juba üsna varsti on oodata poolakaid vastuvisiidile, kui Suure-Jaanis toimub Eesti, Poola ja Läti tiimide vaheline turniir.

25.07.2013 09:29