KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Eesti saalijalgpalli arengus astuti järjekordne samm

Areneval Eesti saalijalgpallil on lõppevast hooajast eestvedaja, kui ala tehnilise juhina alustas Eesti Jalgpalli Liidus tööd koondise abitreener Kert Küttis.

Küttis, kes on jalgpalliliidus töötanud juba 2007. aastast, hoolitseb tulevikus saalijalgpalli arengu eest nii koondise- kui ka liigade tasandil.

Saalijalgpalli tehniline juht tahab rõhku panna treenerite koolitusele, mis seni on juba vilja kandnud. „2014. aastal käis siin FIFA ekspert Mico Martic ning mullu Soome koondise kapten Panu Autio, kelle koondisele appi kutsusime. Ootasime pikki aastaid oma esimest võitu ning möödunud aasta lõpus õnnestus meil juba neid kaks tükki saada. Samuti on näha arengut klubide treeningprotsessides, mis ka väljakul kajastub.“

2008. aastal viies mängus koondise väravasuul seisnud Küttis avaldas heameelt selle üle, et Triobet saaliliigas on lisaks tasemele väljakul paranenud ka kõik mängu ümbritsev. „Tahan loota, et selle taga on töö meie saalikomisjonis ning kindlasti väärivad tunnustust kõik meie klubid, kes on tulnud uuendustega kaasa.“

Tänavu sai Eesti saalijalgpall uue meistri ja karikavõitja, kui mõlemad tiitlid noppis esmakordselt Tallinna FC Cosmos. „See on põnevuse koha pealt suurepärane, kui hooaja eel on favoriitide ring võimalikult lai. Viimasel kolmel aastal on olnud kolm erinevat meistrit ning kolm erinevat karikavõitjat! Eriti väärib kiitust uue meistri Cosmose tegutsemine, kes on suutnud kaasata oma kogukonna ning alustanud edukalt ka noortetööga,“ sõnas varasemalt ka saalijalgpallikohtunikuna tegutsenud Küttis.

Tänavusest hooajast toodeti Eestis ka arvukalt saalijalgpalliülekandeid. „Kodune Balti turniir jõudis kõikide huvilisteni jalgpalliliidu kodulehekülje kaudu ning mul on ääretult hea meel selle üle, et alustasime Triobet saaliliigas tänavu otseülekannetega juba poolfinaalidest. Tähtsad mängud jõudsid huvilisteni Õhtulehe vahendusel ning vaatajanumbrid olid meie jaoks väga positiivsed. Kuigi otseülekandeid jälgisid arvukalt silmapaare, siis oli eriti positiivseks asjaolu, et tribüünidelt see rahvast ära ei viinud. Atmosfäär on meie saalijalgpallis ääretult vägev ning siit on veel ainult edasi minna!“ ütles Küttis lõpetuseks.

Pildil Kert Küttis (paremal) koos saalijalgpallikoondise peatreeneri Dmitri Skiperskiga
Foto: EJL

08.04.2016 15:49
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.