KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Rando Rand jätkab rannajalgpallikoondise juhendajana

Eesti Jalgpalli Liit pikendas lepingut rannajalgpallikoondise peatreeneri Rando Randiga, kes jätkab meeskonna eesotsas vähemalt aasta lõpuni.

Randi juhtimisel tegi rannakoondis eelmisel aastal ajaloo edukaima hooaja, pääsedes Pärnus toimunud Euroliiga Superfinaalis esmakordselt B-divisjoni finaali.

„Koondise eesmärgid pole eelmise aastaga võrreldes muutunud. Euroliigas olen seadnud kõrgeima sihi – murda A-divisjoni, mis eelmisel aastal jäi napilt vormistamata. Meid lahutas sellest vaid üks penaltiseeria,“ ütles Rando Rand.

Sel aastal ootab rahvuskoondist ees Euroliiga põhiturniir. Eesti pole veel ametlikku kutset saanud, kuid suure tõenäosusega mängitakse turniir 1.-3. juulini Venemaal Moskvas. Edasipääsu korral pääsetakse 25.-28. augustini Itaalias Catanias toimuvale Euroliiga finaalturniirile.

Aasta tähtsaim võistlus, MM-kvalifikatsiooniturniir, peetakse 2.-11. septembrini Itaalias Jesolos, kus selgitatakse välja neli Euroopa koondist, kes pääsevad 2017. aasta Bahamal toimuvale MM-finaalturniirile.

„Eesti pole kunagi varem MM-finaalturniiril mänginud, kuid valikturniirile me kindlasti niisama osalema minna ei soovi. Tahame vastastele lahingu anda ja võimalusel lõppturniirile pääseda,“ sõnas peatreener.

„Mu ootused on suuremad ja loodan, et mängijate pagas suurem. Ingemar Teever avaldas uue hooaja eel, et kavatseb rannaliivale naasta ning üks liidreid, Kristian Marmor, on meiega taasliitumas. Valikut ja kogemust on ning nüüd pean vaatama, kuidas see tulemuseks realiseerida. Kindlasti on eesmärgid kõrged, kuid spordis muudmoodi tulemust ei saa. Tulemas on põnev aasta!“ sõnas Rand.

Randi jaoks oli möödunud hooaeg rannajalgpallikoondise peatreeneriametis esimeseks. „Õppisin esimese aastaga väga palju – millist rolli pean treenerina täitma, kuidas mängijaid motiveerida ja palju muudki. Kõrvalt olin seda kõike näinud, aga polnud varem sellest rollis olnud. Samuti tekkis mõtteid, mida paremini teha ja kuidas meeskonna tulemuslikkust antud vahenditega suurendada. Varem poleks osanud ka arvata, et selle tööga kaasneb nii palju administratiivset poolt, mistõttu on minu töö paljuski koordineerimine,“ lisas ta.

Estonia kontserdisaalis toimunud 2015. aasta Jalgpalligalal omistati Randile ka Albert Vollrati nimeline aasta treeneri auhind.

Pildil Rando Rand (keskel) Jalgpalligalal
Foto: Jana Pipar

14.04.2016 16:27
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.