KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Madjeri koolitus võeti Eestis hästi vastu

Juuni keskel väisas Eestit maailma läbi aegade parimaid rannajalgpallureid Madjer (Portugal), kelle koolitusel osales 28 potentsiaalset rannajalgpallitreenerit.

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) eestvedamisel Tallinnas toimunud FIFA koolitus vältas viis päeva. Koolituse läbiviija Madjer kiitis osalejaid laia teadmistepagasi eest ning kiitis Eesti kiiret rannajalgpalli arengut.

Koolitusest võttis osa ka Eesti rannajalgpallikoondise juhendaja Rando Rand, kes jäi õpituga väga rahule. „Lisaks muule põnevale infole oli kindlasti tegu hea ajastusega, sest saame koondise tegemistes veel üht-teist muuta ja Eesti liiga on alles algamas. Kuulata maailma parimat rannajalgpallurit rääkimas andis kõigile kindlasti motivatsiooni tulevikuks juurde,“ arvas Rand.

Rand lisas, et Madjerile ei meeldinud vaid teooriat edasi anda, vaid ta tahtis, et kõik aktiivselt seminaridest osa võtaksid. „Nii-öelda klassipingis me kogu aeg istuma ei pidanud. Ta tahtis, et me näitaksime oma teadmiseid ja küsiksime julgemini. Lisaks anti meile huvitavaid ülesandeid, sest ta tahtis näha, kuidas me neid lahendame.“ Eesti koondise peatreener sõnas, et Madjer näitas, kuidas rannajalgpall mängitakse. „Sisu poolest saime informatsiooni erinevate nüansside poole pealt. Lisaks oli tähtsal kohal videoanalüüs, mis andis palju juurde,“ ütles Rand.

Madjer külastas Eestis olles ka suvepealinna Pärnut, kus kohtus sealse linnapea Romek Kosenkraniusega. Tallinnas olles kohtus tituleeritud rannajalgpallur Eesti Olümpiakomitee asepresidendi Jüri Tammega.

Eestist osales koolitusel 25 inimest 12-st erinevast rannajalgpallimeeskonnast. Lisaks haarasid võimalusest kinni külaline Norrast ning kaks Soome saali- ning rannajalgpalli ametnikku. Koolituse teooria leidis aset EJLi pressikeskuses A. Le Coq Arenal, praktika läbiti Nõmme Spordikeskuses.

Foto: FC Narva United

20.06.2016 15:10
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.