KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Triobet saaliliigas on mitmed koondislased meeskondi vahetanud

Täna algab Triobet saaliliiga põhiturniir, kui kell 19:30 lähevad vastamisi SK Augur Enemat – Tallinna FC Rinopal. Portaal jalgpall.ee vaatas hooaja alguse puhul üle kaheksa kõrgliiga meeskonna koosseisud, kus leidus mitmeid huvitavaid üleminekuid.

Tallinna FC Cosmos

Tallinna FC Cosmos võitis kevadel oma esimese meistritiitli, samuti saadi klubi ajaloos esmakordselt enda valdusse karikas. Läinud nädalavahetusel näitas Cosmos, et soov on jätkata sama hooga, kui Superkarikas alistati Narva United FC. Meeskonna võtmemängijateks võib kindlasti lugeda Eesti koondisesse kuuluvat Maksim Aleksejevit (pildil), suurepärasesse vormi tõusnud Erik Grigorjevit ning 39-aastast Juri Amosovit, kes valiti mullu Triobet saaliliiga parimaks mängijaks.

Esikindad on enda kätte saanud Vadim Belyakov, varuväravavahi rolli täidab Mihhail Timošenko. Koondise väravavaht, senine Cosmose põhiväravavaht Mark Boskin ei saa meeskonda aidata vigastuse tõttu.

Narva United FC

Möödunud kevadel finaalseerias FC Cosmose paremust tunnistama pidanud Narva United FC ridades paistab sel hooajal silma üks uus ja suur nimi – meeskonna on liitunud Narva Transist tuttav Vitaly Andreev, kes aastaid tagasi Ida-Virumaal kõvasti saalijalgpalli mängis ning on nüüd mõneaastase vaheaja järel taas naasnud. Võistkonna võtmemängijaks on kindlasti koondislane Stanislav Bõstrov, meeskonna kaptenipaela kannab jätkuvalt Renat Osmanov. Võistkonnast on lahkunud Rustam Rustamov, kes tõmbab tänavu selga Sillamäe Jk Dina särgi.

SK Augur Enemat

Mullu põhiturniiri kindlalt võitnud, kuid finaaliukse taha jäänud SK Augur Enematist jätkavad enamus põhitegijad, kes peamist raskust ka mullu kandsid. Koondislastest ei esinda Augurit tänavu Kristjan Paapsi, see-eest on meeskonnaga liitunud Triobet saaliliiga üks resultatiivsemaid mängijaid Vladislav Tšurilkin.

Lisandunud on mitmeid nimekaid mängijaid suurest jalgpallist, näiteks sel hooajal Premium liigaski pallinud Martin Ustaal. Samuti leiab Auguri nimekirjas uuel hooajal Chris Lee, kes esindas möödunud hooajal saalijalgpallis Tallinna FC Ararat TTÜ-d, FC Anžist on üle tulnud Vladimir Vassiljev. Kuigi Auguril on Madis Rajando näol olemas väga kvaliteetne väravavaht, on meeskonnaga liitunud ka Nikolai Pulkkinen, kes mullu Vassiljeviga koos Anžis mängis. Treeneripingil on Auguri 2015. aastal meistriks tüürinud Marko Arge, kes on omandamas saalijalgpalli UEFA B-kategooria litsentsi Soomes.

Nõmme BSC Olybet

Nõmme BSC Olybet jätkab sama tuumikuga, kes mullu põhiturniiril teise koha saavutas. Mullu suure sammu edasi teinud Nõmme võistkonnaga on liitunud mullu Tallinna FC Ararat TTÜ-s säranud Egert Peljo ning samuti meeskonnaga liitumas suures jalgpallis hetkel Esiliiga B tasandil Raasiku FC Jokeri ridades mängiv Egert Heintare. Nõmme meeskonnal on esmakordselt meistrivõistlustel välja pandud ka duubelvõistkond, kes pallib II liiga Põhi/Lõuna piirkonnas.

Sillamäe JK Dina

Sillamäe JK Dinat tabas kahe hooaja vahel tõeline tragöödia, kui tööõnnetuses sai rasket vigastada mullune Triobet saaliliiga põhiturniiri suurim väravakütt Vitali Bolšakov. 30-aastane Bolšakov on küll üles antud mängijate seas, kuid vaid mõne kuu eest võitles mees oma elu eest.

Dina suurimaks nõrkuseks võib jätkuvalt lugeda pingi pikkust, kuid kindlasti on võistkonnas kvaliteetseid mängijaid nagu näiteks koondiseski pallinud Andrei Gornev. Võistkonnaga on liitunud eelmisel hooajal Narva Unitedi värve kandnud Rustam Rustamov.

Talinna FC Rinopal

Uueks hooajaks panid leivad ühte kappi mullu Triobet saaliliigas mänginud FC Anži ning FC Rinopal Ajax – meeskonna uueks nimeks on Tallinna FC Rinopal.

Võistkonnal kvaliteetseid mehi jagub – üheks mängumootoriks on kindlasti oktoobri lõpus oma 36. sünnipäeva tähistanud Anton Smetanin, Rinopali särgi tõmbavad selga ka koondislased Sergei Kostin ja Jevgeni Merkurjev. Kindlasti saab olema põnev jälgida noore väravavahi Alex Renini arengut – 18-aastane noormees mängis mullu Esiliigas Maccabi ridades, kellega jõuti ka karikafinaali. Alexi isa on Anži legendaarne väravavaht, neljakordne Eesti meister Dmitri Renin, kes samuti tänavu Rinopali esindab.

Tallinna FC Ararat TTÜ

Mullu dramaatiliste üleminekumängude järel koha Triobet saaliliigas säilitanud Tallinna FC Ararat TTÜ koosseis on uueks hooajaks pisut muutunud. Meeskonna liidriks on loomulikult 36-aastane Vaagn Arutjunjan, samuti jätkab väravamasin Marek Šatov, kuid võistkonna ridadest on lahkunud mitmeid tegijaid. Meeskonnaga on teiste seas liitunud Aleksandr Pruttšenko ning kõigest 16-aastased Artur Laks ja Devid Lehter.

Sillamäe FC Molycorp Silmet

Mullune esiliiga võitja on meistrivõistlustele registreerinud 15 mängijat. Triobet saaliliiga kogemus on olemas kevadel nii Sillamäed esiliigas kui Narva Unitedit kõrgliigas esindanud 45-aastane väravavaht Andrei Rešetnikovil. Võistkond on oma ridadesse lisanud Igor Aleksandrovi, Ivan Gorbunovi, Sergei Milovi, Anatoli Redakovi ja Andrei Sokkojevi. Mitmeid neist on esindanud Molycorp Silmeti võistkonda suures jalgpallis Rahvaliigas ja Evald Tipneri karikavõistlustel.

Täna kell 19:30 kohtuvad SK Augur Enemat – Tallinna FC Rinopal. Teistes avavooru kohtumistes on laupäeval vastamisi FC Ararat TTÜ – Sillamäe Molycorp Silmet (18:00), Sillamäe Dina – Tallinna FC Cosmos ja Narva United – Nõmme BSC Olybet (mõlemad kell 19:00).

Triobet saaliliigas mängitakse kaheringiline põhiturniir (kõik võistkonnad kohtuvad omavahel kodus-võõrsil printsiibil). Seejärel ootab ees kaasahaarav play-off turniir – kaks paremat pääsevad poolfinaali, 3.-6. koha omanikud veerandfinaali. Seitsmenda kohaga põhiturniiri lõpetav meeskond peab leppima üleminekumängudega, viimase koha omanik pallib 2017/18 hooajal esiliigas.

04.11.2016 13:35
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.