KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Auhinnareis viis 10-aastase Pärnu tüdruku Rootsi kõrgliiga mängule

Oktoobris Pärnus toimunud Eesti - Rootsi U21 mängul võitis publikuloosi 10-aastane Maare Järvekülg, kes sai koos isaga sõita auhinnareisile Rootsi, kus jälgiti IFK Norrköpingu tulist ja otsustavat kohtumist sealses kõrgliigas.

„Eesti koondise mängule tulime teadlikult,“ rääkis auhinnareisi võitnud tüdruku isa Valdo Järvekülg, kes füsioterapeudina on aidanud nii Pärnu Linnameeskonda kui ka Pärnu JK naiskonda ja seepärast on tal staadionil käimine harjumuspärane. Muuhulgas oli staadionikülastuse põhjuseks tõsiasi, et naabrimees Robert Kirss kuulus koondisse.

Auhinnareisi pani välja AS Wendre, kelle omanik Peter Hunt on ühtlasi IFK Norrköpingu presidendiks. Valdo Järvekülg tunnistas, et Rootsi jalgpalliliigat ta eriti ei jälgi ja sealne jalgpall on suhteliselt tundmatu, kuigi Zlatan Ibrahimovic on poja üks lemmikuid. „Pigem on olnud kokkupuuted koondise tasemel,“ lisas ta.

Maare ja Valdo Järvekülg elasid kaasa Norrköpingu viimase vooru kohtumisele IFK Göteborgi vastu. Võõrustajatel oli kolmas koht kindel ja hõbemedalite saamiseks oli neil vaja suureskoorilist võitu. Mäng oligi kodumeeskonna survega ja kuigi jäädi 0:1 taha võideti kohtumine 3:1.

„Vaatamata sellele, et ilm oli nullilähedase temperatuuriga elas tribüünidel kaasa ligemale 10 000 fänni,“ rääkis Valdo Järvekülg. „Fännisektor elas oma meeskonnale kaasa 90 minutit, laul kõlas avavilest kohtumise lõpuni ja väravate tähistamisel olid oma tseremooniad.“

Valdo Järvekülje sõnul jäi nii tema kui ka tütar reisi ja mänguga rahule. „Maarele meeldis, sest ta pole enne Rootsis käinud ja lennukiga lennanud. Aga ta elas ka aktiivselt Norrköpingule kaasa, sest oli põnev ja igavaks ei läinud.“

Foto: Jana Pipar

 

11.11.2016 13:58
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.