KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Saalijalgpalli kohtunikele toimusid hooajaeelsed seminarid

Eelmisel nädalal kogunesid kohtunikud seminarile Tallinnasse ja Tartusse, kus alanud saalijalgpallihooaja valguses arutati läbi reeglid ning üldised põhimõtted mängude korraldamisel.

Tallinnas osales seminaril üheksa ning Tartus kuus vilemeest. Juttu oli nii reeglitest kui ka kohtumiste korralduslikust poolest. Saalijalgpallikohtunikel on olnud üsna kiired ja sisukad ajad, sest seminarid olid täienduseks oktoobri lõpus Tallinnas toimunud FIFA kursusele, mille raames jagas oma teadmisi maailma tippu kuuluv instruktor Perry Gautier Belgiast.

Lisaks korraldab Eesti Jalgpalli Liit teist aastat järjest saalijalgpalli kohtunike kooli, kuhu on oodatud osalema litsentsiga jalgpallikohtunikud ning praegused ja endised saalijalgpallurid. Koolitusel koosneb neljast seminarist, lõpus ootab osalejaid ees ka iseseisev töö. Koolitusele on kokku registreerinud 16 inimest.

Saalijalgpalli liigades tehti kohtumistega algust eelmisel nädalal. Sellest hooajast on Triobet liigas igas voorus vähemalt ühele mängule määratud kolm kohtunikku tavalise kahe asemel. Alates play-offidest on kõigil kohtumistel kolm vilemeest. Lisaks on alati kolme kohtunikuga Triobet saaliliiga mängul ka inspektor, kes jälgib nii kohtunike tööd kui ka mängukorraldust.

Triobet saaliliigas algas hooaeg novembri alguses ning kahe vooru järel juhib tabelit Narva United FC. Nendega võrdselt on punkte kogunud Tallinna FC Cosmos. Esiliigas on samuti peetud kaks vooru ning kuue punktiga on liidriks Tallinna FC Cosmos II ning teisel kohal asub samuti kuue punktiga Kohtla-Järve FC Torsida.

Teise liiga Ida/Põhi piirkonnas asub liidrikohal Viasat Sport, kes on kahe vooruga kogunud ühe võidu ja viigi. Põhi/Lõuna piirkonnas on seni peetud üks voor ning seal said võidud kirja Tabivere VVP, Rõuge Saunamaa ja JK Kohila.

Saaliliigade põhihooajad kestavad veebruarini, kevadel jätkatakse play-offidega.

 

14.11.2016 18:18
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.