KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Saku Sporting rajab kaks muruväljakut

Saku Sporting sai valla käest 20 aastaks rendile Sakus asuva kunagise staadioni, kuhu ehitab nüüd kaks täismõõtmetes muruväljakut koos abihoonete ja tribüüniga.

Vallaga sõlmitud kasutusleping näeb ette kohustuse renoveerida 1950. aastatel rajatud, kuid 2000. aastatel käest lastud jalgpallistaadion koos selle hooldamisega ning klubi peab investeerima vähemalt 47 000 eurot.

Saku Sportingu tegevjuht Argo Zirk ütles, et kahe väljakuga soovitakse olemasolev territoorium paremini ära kasutada. "Vanale staadionile on aed ümber ehitatud, aga sinna saab rajada kaks väljakut," lausus ta. "Kuna meil on plaan seal hakata tulevikus ka erinevaid turniire korraldama, siis on kahe väljakuga mängimiseks ruumi rohkem ja mahutavus on parem."

Plaanide järgi on suurema ja võistlusteks mõeldud väljaku mõõtmeteks 105×68 ja väiksemal treeningväljakul 90×48 meetrit. Väljakute kõrvale ehitatakse vajalikud riietusruumid meeskondadele ja kohtunikele ning koht abitehnika jaoks. Lisaks on plaanis rajada 200-kohaline tribüün. Tribüünide ja abihoonete rajamine on aga pikem protsess.

"Plaan on mõlemad väljakud sel aastal korda teha," märkis Zirk. "Eelmisel aastal tegime suurema osa eeltöödest juba ära, nüüd on jäänud veel liivatada ja muruseeme istutada. Järgmisel aastal peaks saama juba mängida."

Klubil on plaan oma tegevusi finantseerida omavahenditest ja sponsorite toel. Vald palkas töömehe, kelle ülesanne on suvel muruväljakuid kasta ja niita ning talvel kunstmuruväljakult lund lükata.

Uuel staadionil hakkab oma võistlusmänge mängima Saku Sportingu kolmandas liigas mängiv esindusmeeskond, seal toimuvad noorteliigade mängud ja erinevad turniirid.

 

09.03.2017 14:07
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.