KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Naiste koondis kaotas Lätile penaltiseerias (lisatud peatreeneri kommentaarid)

Täna lõppes Küprosel rahvusvaheline turniir Aphrodite Cup, kus Eesti naiskonna vastasteks finaalis oli Läti. Normaalajal kumbki pool väravateni ei jõutud ning penaltiseerias võidutsesid lätlannad 6:5.

Alagrupikohtumistes alistas Eesti esimeses mängus Bahreini ning viigistas seejärel Leeduga 0:0. Neli punkti olid piisavad, et kindlustada alagrupi esikoht ning finaalis ootas neid Läti, kes suutis enda alagrupis võita kõik kohtumised. Kolmanda koha kohtumises saatis edu Leedut, kes samuti penaltiseerias oli 3:1 parem Maltast. 5.-6. koha mängus purustas Küpros 7:1 Bahreini.

Koondise peatreener Indrek Zelinski tunnistas, et mängu algus ei olnud ideaalne, kuid kohtumise edenedes läks mängupilt paremaks. „Esimesel poolajal oli mäng meie poolt veidi rabedavõitu. Tekitasime ise lätlastele ohtlikke olukordi halbade pallikaotustega. Teine poolaeg oli täielikult meie oma ja tekitasime momente. Meil jäi puudu efektiivsusest, et ära kasutada neid väheseid olukordi, et värav ära lüüa. Suutsime luua ohtlikke olukordi ja pall läks korra ka latti. Lõime palli ka väravasse, aga kohtunik oli jõudnud suluseisu lipu üles tõsta. Mäng oli meie kontrolli all ja vastastel väravalöömise võimalusi palju ei olnud, aga meie suurimaks probleemiks on hetkel see, et me ei suuda ülekaalu väravaks realiseerida. See on asi, mille kallal peame tööd tegema."

Zelinski jaoks oli tegemist esimeste mängudega koondise eesotsas ja kokkuvõttes jäi ta mängijate esitustega rahule. „Kolme nullimängu üle oleks tegelikult patt nuriseda. Mul ei ole mängijatele midagi ette heita ja igatahes minu kiidusõnad neile. Ma saan mängijatest aru, et nad on pettunud. Nad tunnevad, et olid väljakul parem võistkond, aga ei suutnud seda ülekaalu ära realiseerida. Ma juba ütlesin neile seda ja ütlen veel kord, et nad hoiaksid pea püsti."

6.-11. aprillini ootab naiste koondist Gruusias ees MM-i eelring, kus Gruusia ja Kasahstani kõrval on taaskord meie vastasteks ka Läti. „Mul on võimalus veel tänane mäng ka video pealt üle vaadata ja vastaseid analüüsida. Nad muutsid täna küll paari mängija positsiooni, aga väga nad meid millegagi ei üllatanud. Ei usu, et nad ka Gruusiasse uusi mängijaid kaasa võtavad. Eks me siis ristame uuesti mõõgad ja oluline on, et me mängiks seal sama hästi nagu täna," vaatas Zelinski tulevikku.

Eesti koosseis: 1-Getter Laar (88. Karina Kork), 2-Liis Pello (46. Kairi Himanen), 6-Anete Paulus, 7-Katrin Loo, 14-Lisette Tammik (58. Kelly Rosen), 15-Elizaveta Rutkovskaja, 18-Kethy Õunpuu (73. Eneli Vals), 19-Liis Lepik (88. Saskia Sonnberg), 20-Ketlin Saar, 22-Kristina Bannikova, 23-Ulrika Tülp (58. Merily Toom)

Varus: 12-Karina Kork, 3-Saskia Sonnberg, 5-Daniela Mona Lambin, 10-Kairi Himanen, 11-Merily Toom, 16-Kelly Rosen, 17-Eneli Vals

Läti koosseis: 12-Marija Ibragimova, 3-Anna Propopšina, 4-Eliza Spruntule, 6-Olga Matisa, 7-Karlina Miksone, 10-Anastasija Rocane, 11-Renate Fedotova, 14. Olga Ševcova, 15-Ieva Bidermane, 17-Anastasija Fjodorova (46. Liene Vaciete), 13-Sandra Voitane (63. Viktorija Zaicikova)

Varus: 1-Sofija Nesterova, 2-Anna Krumina, 5-Kristine Giržda, 8-Viktorija Zaicikova, 9-Anastasija Cemirtane, 18-Monika Estere Štube, 20-Liene Vaciete

 

15.03.2017 21:55
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.