KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Lootos käis Ukrainas jalgpallikogemusi jagamas

20.-21. märtsini külastas FC Põlva Lootose delegatsioon Ukrainat, Põlva maakonna sõprusrajooni Kulikovkot. Reisi eesmärgiks oli rahvusvahelise noorteprojekti “KKH” tutvustamine, mille käigus detsembris juba Inglismaal Newcastles läbirääkimisi peeti. 

Kolme riigi – Eesti, Inglismaa ja Ukraina jalgpalliinimesi ühendava projekti eesmärk on kogemuste vahendamine ja jalgpalli juurde uue põlvkonna noorte tegijate toomine. Projekti käigus tutvutakse erinevate jalgpalliga kaasnevate koostöövõimalustega, arendatakse koostöösuhteid ja motiveeritakse noori aktiivselt spordiga tegelema.

Projektis täidavad mentorite ja koolitajate rolli Lootose ja mitme inglise noorteklubi ja akadeemia noortetreenerid. Projektis osalevad kolme riigi 10.-12. aastased jalgpallipoisid-tüdrukud. Noortetreenerite ülesannete nimekirjas on muu hulgas turniiride ettevalmistamine ja läbiviimine, aga ka treeningute läbi viimine ja mängu analüüs.

Kulikovko tervitas Lootose esindajaid väga südamlikult ja soojalt ning oli tunda, et nad olid eestlaste külaskäiku oodanud. Kulikovko kultuuri ja spordijuht Olena Balglai oli koostanud väga huvitava  programmi.

Ukrainat 2015. aastal külastanud klubi president Indrek Käo viis tookord kulikovolastele külakostiks jalgpalle, mis olid suureks abiks tüdrukute jalgpalli võistkonna tekkimisele. Tänaseks on tüdrukud võitnud mitmeid võistlusi nii rajooni kui oblasti tasemel ning treener Kaido Kukli hinnangul üsna heal tasemel. Toimusid ka reaalsed treeningud kohalikele noortele, mida viisid läbi klubi noortetreenerid Ave-Lii Laas ja Katariina Kinnunen.

Palle ja spordivarustust kingiti ukrainlastele seegi kord ja see läks käiku juba samadel treeningutel. Ukraina tüdrukud olid treeningutel väga motiveeritud ja tegid kõik harjutused kaasa väga suure tähelepanelikkuse ja pühendumusega.

Külaskäigu raames toimus mitmeid kohtumisi. Lisaks treeningutele kohtuti kohaliku administratsiooni juhtide ning euroklubiga ja arutati edasise koostöö võimalusi. Ja suure tõenäosusega on ukraina noored külastamas meid juba sellel suvel.

 

24.03.2017 10:18
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.