KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
11 küsimust versus Siim Luts

Eesti koondise ääremängija Siim Luts seisab silmitsi 11 küsimusega. Igapäevaselt Tšehhis palliva mehega on jututeemadeks kaunis kummaline tabamus, Praha, koerad ja palju muud.

Kõige veidram värav, mille löönud oled?
Mäletan üht suvist turniiri, kui veel väike olin. See polnud täismõõtmetes plats, vaid ühel platsil oli kaks väljakut. Vastaste väravavaht lõi palli välja, mina olin väljaku keskel ning lõin palli peaga otse väravasse! See on mulle meelde jäänud, sest oli päris naljakas.

Mis on su Eesti lemmikfilm?
Mulle meeldis kunagi väga “Nukitsamees”. Tore film, millega on head lapsepõlvemälestused.

Kass või koer?
Koer. Meil on peres alati koer olnud. Kasside vastu pole mul midagi, aga koerad on suuremad sõbrad ja meeldivad rohkem. Hetkel on endalgi koer, Cavalier King Charlesi spanjel nimega Belissa, kes ka Prahas kaasas.

Nimeta kolm asja, mida sa üksikule saarele kaasa ei võtaks?
Päris naljakas küsimus. Ma ei võtaks näiteks akutrelli, passi pole vaja, mobiililaadijat ka mitte.

Praha või Tallinn?
Ma arvan, et praegu veel Tallinn, aga Praha on väga ilus koht, kus elada. Siin on vanalinnas palju uurida ja kindlasti soovitaksin kõigil siia tulla ja vanalinnas üks tiir peale teha, see on omamoodi kogemus. Isegi kehva ilmaga on see turiste täis.

Kui sa saaksid minna ajas tagasi ükskõik millisesse perioodi, siis kuhu sa läheks?
Oi-oi. Päris kihvt oleks dinosauruseid näha, aga ma ei tea, kuidas ma vastu peaks, kui kiskjad lendavad ja jooksevad ja kõik on võimalik. Aga ma usun, et see oleks üks põnevamaid ajastuid, kuhu tagasi minna.

Mida võiksid lõpmatuseni süüa?
Mett. Umbes viis aastat tagasi leidsin endale suhkru asemel mee ja nüüd enam üldse suhkrut ei tarbi. Meel on palju kasulikke omadusi.

Kui tihti sa end guugeldad?
Väga tihti ei guugelda, aga eks vahel ikka. Igale inimesele pakub huvi, mis temast kirjutatud on ja mis internetis ringleb. Vanasti lugesin ka enda kohta käivaid kommentaare, aga enam mitte.

Väravas saaksid hakkama?
Kindlasti. Kui ma jalgpalliga tegelema hakkasin, olingi väravas, sest mu isa oli väravavaht ja tundus loogilisena sealt alustada. Hiljem tuli juba platsile poistele appi minna (muigab – toim.). Mulle meeldis väravas, seal hüpata oli vägev.

Milline on su kõige halvem iseloomujoon?
Ma ei oska seda täpselt sõnastada, aga kui ma kellegagi vaidlen, siis ma võtan automaatselt kaitseasendi.

Sinu koduklubi Praha Bohemiansi juhiks on legendaarne Antonin Panenka. Kas sa kunagi Panenka penaltit oled löönud?
Trennis kindlasti, aga mängus vist mitte. Ma ei leia, et see suur trikitamine oleks. Kui sa oled trennis harjutanud ja see on sul arsenalis olemas, siis miks mitte. Keeruliseks läheb asi siis, kui väravavaht jääb keskele ja püüab palli kinni, siis vajuvad kõigil suud vastu maad.

Lugu ilmus teisipäevases Eesti - Horvaatia maavõistluse kavas

Tekst: Siim Kera
Foto: Jana Pipar

30.03.2017 14:20
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.