KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Vaimastvere koolis jagus muljeid kauemaks

Jõgevamaal asuvas Vaimastvere koolis said lapsed „Jalgpall kooli!" harjutustest ja mängudest niipalju innustust, et päev jätkus ka hiljem nahkkera taga ajades.

„Lapsed olid õnnelikud ja neile meeldis," rääkis õpetaja Nelli Sepp. „Pärast treenerite lahkumist mängiti veel edasi, sest järgnesid kehalise kasvatuse tunnid ja jalgpalliring. Tegime samu mänge ja samu harjutusi kingituseks saadud uute pallidega. Kõik kokku oli huvitav, aga mängud meeldisid lastele ikkagi kõige rohkem, sest neid polnud nad varem mänginud."

Kokku osales 25 õpilast 1.-6. klassini. Nelli Sepa hinnangul said lapsed harjutustega hästi hakkama ja need olid jõukohaselt valitud. „Kõik lapsed said enam-vähem hästi hakkama, kes kiiremini, kes aeglasemalt, aga kõik pusisid oma võimete piires. Tüdrukud ei jäänud poistele kuidagi alla, nad on meil hästi tublid."

Jalgpallivõistkondi Vaimastvere koolis pole, sest lapsi on vähe. Küll aga on jalgpalliring, mida juhendab kooli majandusjuhataja Igor Orlov. Nelli Sepa sõnul käivad lapsed selles ringis meeleldi. „Ka tunnis mängime jalgpalli hästi palju, teeme erinevaid harjutusi ja proovime pealelööke. Inventariga pole meil suuri probleeme olnud, ainult väikeseid väravaid ei ole," lausus õpetaja.

Tundide läbiviimiseks on koolil korralik saal ja õues mängimiseks täismõõtmetega kunstmuruväljak, kus lapsed pärast tunde ka palli taga ajavad. Pärast „Jalgpall kooli!" külaskäiku oli seal sagimist tavapärasest rohkem.

„Arvan, et see külaskäik tegi jalgpalli populaarsemaks, sest nad mängisid pärast veel ikka päris kaua. Muidu tegeleme veel sulgpalli, võrkpalli, kergejõustiku ja tennisega. Üritame lastele õpetada erinevaid asju," rääkis Nelli Sepp.

Koos Sirje Roopsiga treeningtunni läbi viinud Timo Teniste ütles, et esimest korda oldi sel kevadel õues. „Päike paistis ja tegime korralikul kunstmuruväljakul. Saime kõik tehtud ja läks väga kenasti," võttis ta külaskäigu kokku.

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.

03.04.2017 15:43
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.