KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Indrek Zelinski: puudu jäi momentide realiseerimisest

Eesti naiste koondis alustas täna MM-eelringi ning esimeses mängus Läti vastu tuli vastu võtta 0:4 kaotus. Järgmisena ootab Eestit laupäeval ees kohtumine Gruusiaga.

Eestlannad alustasid kohtumist aktiivselt ning nende surve lätlastele päädis ka mitmete nurga- ja pealelöökidega. Sellele vaatamata lendasid Eesti katsed, kas väravast mööda või üle ning tekkis olukordi, kus Läti kaitsjad said viimasel hetkel jala vahele ja nurjasid meie võimalused.

Esimese 20 minuti jooksul olid eestlannadel head momendid skoori avamiseks - Merily Toomil ei jäänud palju puudu, et pääseda vastaste väravavahiga üks ühele ning Katrin Loo andis hea tsenderduse Signy Aarnale, kelle esimene puude vedas veidi alt, mistõttu jõudis vastaste kaitsemängija vahele ja segas Aarnat piisavalt, et viimane ei saanud korralikku pealelööki sooritada.

37. minutil nõelas Läti aga oma trumbi - kontrarünnakuga ning Anastasija Fjodorova viis lõunanaabrid juhtima. Sellele järgnes taaskord eestlannade hea võimalus, kui Toom sai kastis löögile, ent pall lendas üle värava. Kaks minutit enne kolmveerandtunni lõppu jõudis Läti uuesti sihile, kui Eliza Spruntule lükkas äärelt tulnud tsenderduse peaga võrku ning tegi mänguseisuks 2:0.

Teine poolaeg algas taas eestlannade survega, kuid taaskord jäi lahendustest puudu ning palli vastaste väravasse lüüa ei õnnestunud. 62. minutil lõikas Läti ebaõnnestunud söödu järel palli meie mängijate vahelt ning Sandra Voitane pääses Getriin Striginiga üks ühele ja lõi palli kindlalt võrku, viies enda naiskonna 3:0 ette. Seitse minutit hiljem vormistas Läti lõppseisu, lüües kontrarünnaku järel oma neljanda värava.

Peatreener Indrek Zelinski sõnul on naiskonnal probleeme väravavõimaluste lahendamisega. "Meil jäi puudu tekkinud väravamomentide realiseerimisest. Meie ei löönud neid võimalusi ära, mis meil lätlaste värava all tekkisid ja nemad kasutasid enda tekkinud momendid sajaprotsendiliselt ära. Tänane tulemus räägibki seda juttu, et oleme realiseerimisega hädas. Vastased kasutasid meie prohmakad ära ja lõid oma väravad, meie mitte. Tegelikult mängisime palliga hästi ja tekitasime ohtlikke olukordi. Enne, kui lätlased meile esimese värava lõid, oli meil umbes kolm momenti, mida me oleks pidanud ära kasutama."

Zelinski kinnitas, et tegelikult ei üllatanud lätlased neid oma mänguga. "Teadsin mina ja teadsid mängijad, et lätlastel on kolm ründemängijat, kes on kiired ja mängivad kontrarünnakute peale. Vaatamata sellele, müts maha nende realiseerimisoskuse ees - neli momenti neil tekkis ja neli väravat nad ka lõid."

Zelinski lootis poolajal vahetustega mängu natuke elavdada ja muuta. "Tõin Signy Aarna asemel Kelly Roseni, et natuke väledamaid jalgu ja teist tüüpi mängijat sisse tuua. Lätlased mängisid madala kaitseliiniga ja tahtsin nobedust ja väledust. Seetõttu tõimegi teistmoodi ründemängija vahetusest platsile."

Eesti järgmiseks vastaseks on laupäeval Gruusia, kes täna kaotas teisele alagrupikaaslasele Kasahstanile 0:1. "Käisime treeneritega peale enda mängu ka Gruusia ja Kasahstani mängu vaatamas. Grusiinid on sama tüüpi naiskond nagu Läti, kes mängib ühe ründaja peale. Teisel poolajal läks Gruusia natuke rohkem ja julgemalt rünnakule, aga üldiselt on nad jällegi selline võistkond, kes istub kaitses ja tahab vasturünnakute peale mängida. Võib olla nende ründaja, kes neil ees jookseb, ei ole nii kiire, kui olid Läti ründajad, aga ohtlik on ta ikkagi ja seda luksust ei tohi me talle anda, et ta meie värava poole hakkaks jooksma," kirjeldas Zelinski grusiinide mängujoonist.

Tänane kaotus muudab keeruliseks Eesti edasipääsulootused, sest nelja alagrupi peale pääsevad valikturniirile vaid alagruppide võitjad ja parim teine koht. Zelinski sõnul on nüüd ülesanne raskem, kuid mitte veel võimatu. "Kindlasti sõltub edasipääs ka teiste mängude tulemustest. Selleks, et üldse mingit šanssi edasipääsuks loota, peame grusiinide vastu esiteks väravaid lööma, teiseks neid ka võitma ja taga nulli hoidma. Raskemaks läks nüüd kindlasti, aga päris lootusetu asi veel ei ole."

 

06.04.2017 18:31
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.