KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Eestlastest koosnev meeskond võitis Soome saalijalgpalli rahvaliiga

Eestlastest koosnev JJ Invictus triumfeeris Soome saalijalgpalli rahvaliigas.

Invictus (ladina keeles võitmatu) osales oma esimesel hooajal Soome futsali rahvaliigas 72 võistkonna osavõtul. Meeskond suutis 12-liikmelise alagrupi võita (9 võitu, 1 viik, 1 kaotus) ning edeneti play-off mängudele.

Kokku pääses kuuest alagrupist play-off mängudele iga grupi kaks paremat ning finaalturniir peeti ühel nädalavahetusel. Play-offi avaringis saadi esmalt 6:2 võit ning poolfinaali pääseti 2:1 võiduga.

Kõigest kaks tundi pärast viimast võitu kohtuti poolfinaal möödunud hooaja võitjaga. Kui Invictus suutis avapoolaja võita 3:0, suutsid vastased mänguseisu 3:3-le viigistada ning kohtumis saatus otsustati penaltiseerias. Vastased eksisid kolmest löögist kahel, Invictus vaid ühel ning Eesti meeskonnal õnnestus pääseda õhtusesse finaali.

Finaali eel sai meeskond taaskord taastuda kaks tundi. Sarnaselt poolfinaaalile mind 3:0 juhtima, kuid eduseisust taaskord kinni ei suudetud hoida. Invictuse kangelaseks tõusis Reigo-Sten Pikkor, kes lõi eestlaste 4:3 võiduvärava 1.40 enne kohtumise lõppu.

Loeb tahe

Võidukas meeskond loodi möödunud kevadel. „Meeskonna loomise idee tuli tegelikult tavalisest jalgpalli mängimisest, mis muutus nädalast nädalasse regulaarseks. Mõtlesin, et neist meestest võiks meeskonna kokku panna ja registreeriks meid madalamasse liiga. Aga august oli juba käes, välihooaeg lõppemas ja ei jäänud midagi muud üle, kui end saaliliigasse kirja panna!” meenutab meeskonna eestvedaja Andre Tammeorg.

„Algus oli küllaltki vaevaline – saalid Helsingis on ülekoormatud ja mingil hetkel tundus, et me ei saagi endale trenniaega, kuid õnneks siiski leidsime ühe, kolmapäeva hilisõhtul. Aga kõik olid kohal ning trennidest osavõtt oli meeletult suur, mis tegi muidugi head meelt. Mingil hetkel õnneks leidsime veel teisegi aja juurde, mis oli lihtsalt hädavajalik, sest meeste mängujanu oli lihtsalt nii suurl!” lisab Andre Tammeorg

„Paljud mehed polnud varem kunagi saalis mänginudki, mistõttu alustasime elementaarsetest asjadest: sööt, palli omaksvõtmine jne. Sellel hetkel oli tegelikult hästi näha, et oskused ei loe. Loeb tahe ning see oli meeletu ja tõi ka liigamängudes palju edu. Oma roll on kindlasti selles ka Andrel, kes üksi kogu meeskonna väga ilusat jalgpalli lõpuks mängima pani, mõtles välja meie taktika, standardolukordade lahendused jne. Raske oleks praegust elu ilma selle fantastilise meeskonnata ette kujutada, sest see on meie igaühe elustiiliks kujunenud ning ühiseid ettevõtmisi on palju, mis on ülimalt tore,” ütleb Reimo Saar, kes oli üks meeskonna loojatest koos Andre Tammeoruga.

Esimese hooaja meeskonna kapteniks valitud Gerdo Juht ütleb, et tema tutvus meeskonnaga pool aastat tagasi läbi interneti. „Otsisin kohta, kus mängida – nägin Facebookis kuulutust, et Eesti poisid mängivad, võtsin nendega ühendust ning liitusin treeningutega. Juhtkond valis mind kapteniks, mis oli loomulikult mulle üllatuseks. Liigavõit andis kõigile positiivset energiat ja motivatsiooni edasi liikuda. Usun, et meeskonna parimad hooajad on veel ees, sest tegelikult ootavad kõik pikkisilmi juba välihooaega ja n-ö suurt jalgpalli, millest kogu meeskonna idee ja tõus algas!”

„Heameel on, et peale liigavõitu on suur huvi ärganud meie vastu nii Soomes kui ka Eestis tegutsevate ettevõtete poolt, kes meie tegemistele õla alla soovivad panna ning näevad meis potentsiaali kõrgemale tõusta. Muidugi on meile teretulnud kõik uued mängijad. Oskus ja vanus pole tähtsad, tähtis on tahe ning rõõm jalgpallimängu vastu,” ütleb Tammeorg

Invictust saab nädala lõpus näha Eestimaa pinnal, kui osaletakse suurel reedel toimuval turniiril Kuressaares, kuhu sõidetakse Soomest kahe meeskonnaga. Lisaks registreerus võistkond end Eesti – Soome 100+ maavõistlusele. Kuna kõik mängijad meeskonnas on eestlased, siis esindatakse selle ürituse raames Eestit ning Invictus plaanib mängida Eestimaa pinnal soomlaste vastu.

Meeskonna tegemistega saab kursis end hoida värskelt loodud Facebooki lehel.

Pildil ülevalt vasakult alustades): Ivo-Henri Pikkor, Andre Tammeorg, Erik Põder, Rasmus Rahnel, Reimo Saar, Aivar Antuk.
(vasakult alt): Vahur Palk, Mauno Moor, Alvar Johanson, Gerdo Juht, Reigo-Sten Pikkor, Veikko Strelnikov.
Pildilt puuduvad: Taavi Raudsepp, Peep Jõearu

10.04.2017 10:59
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.