KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Rakvere Tarva Emad ootavad Soomest toredat ja sportlikku päeva

Juunikuus toimuva Eesti – Soome 100+ maavõistlusele registreerinute nimekirjas on kahe võistkonnaga esindatud ka Rakvere JK Tarvas Emade naiskond, kelle eesmärgiks on päeva nautida täiel rinnal.

Grupi esimene treening toimus 2014. aasta maikuus ja juba siis tulid paljud inimesed uudistama, mida trennid endast kujutavad.

„Esimesel korral oli palju huvilisi. Ma ise mõtlesin, et, kui tuleks kaheksa inimest, oleks väga super, aga minu mäletamist mööda tuli umbes 19 inimest,” meenutab esimest päeva treeninggrupi eestvedaja Carina Adolfsson. Hetkel on treeningute nimekirjas 25 mängijat, kes on enamasti Tarva poiste ja tüdrukute treeninggruppides osalevate mängijate emad ja, kes pole varem isiklikult mängijatena jalgpalliga kokku puutunud. Vanimaks liikmeks on 55-aastane ning noorimad mängijad 27- ja 32-aastased.

Grupi treener Adolfsson meenutab, kuidas tekkis mõte naiskond kokku panna. „Üks mure oli selles, et Eestis tüdrukud eriti ei mänginud ja ma märkasin, et väga palju oli vanemate ja vanavanemate poolt tõrge, et jalgpall ei ole tüdrukute ala. Ja siis ma mõtlesin, et kui nad saavad aru, kui tore see sport on, siis võib olla lubavad ka tüdrukutel trenni tulla. Tegelikult hakkasidki emad Rakveres rohkem tähele panema treeninguid ja tüdrukud hakkasid tulema, nii et tegelikult see toimis.”

Oma seos Soomega on Tarva Emade grupil olemas, sest eelmise aasta septembris käisid Rakveres Soome emade naiskonnad HPS Queens ning HJK Socrut mängimas sõprusturniiri. Eesti – Soome 100+ maavõistlusel osalemiseks saigi Tarvas tõuke just naabritelt. „Lubasime, et hoiame ühendust ja nad kirjutasid ja ütlesid, et toimub selline üritus ja kutsusid selle raames meid enda juurde mängima.”

Nii sündiski otsus sõita Soome ja veeta lõbus päev jalgpalliplatsil. „Loodame, et tuleb ilus ilm ja selline tore päev. Kuna me oleme varem ka nende vastastega mänginud, siis teame, et nad on sõbralikud. Arvan, et sellest tuleb tore ja sportlikult aktiivne päev. Meil ei ole nii palju kogemust mängudes, oleme palju trennis käinud, aga selles mõttes on põnev, et kuigi see ei ole kõige tähtsam, siis me ei tea tegelikult, mis tulemus selles kohtumises tuleb,” võtab Adolfsson kokku naiskonna eesmärgid Soomes.

Tarva Emade treener kutsub üles ka teistel naiskondadel ennast maavõistlusele kirja panema. „Ükskõik, mis tasemel sa oled, on see üritus tore võimalus ennast proovile panna.”

Eesti ja Soome jalgpalliliidud ühendasid jõud, et tähistada mõlema riigi 100. sünnipäeva suure maavõistlusega, mille raames peetakse ühe päeva jooksul vähemalt 100 mängu.

10. juunil 2017 toimuvale Eesti - Soome 100+ maavõistlusele oodatakse osalema kõiki jalgpalliharrastajaid – nii poisse, tüdrukuid, harrastajaid, professionaale kui ka ranna- ja saalijalgpallureid.

Registreerimine on avatud ettevõtmise ametlikul veebilehel 100games.eu. Ankeedis tuleb märkida võistkonna nimi, kontaktandmed, mänguriigi eelistus ja muu taoline info.

Pildil sõprusmäng, mida Emad Rakvere Tarva naiskonnaga märtsis pidasid

21.04.2017 11:01
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.