KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Padise koolis lastel silmad särasid

Harjumaa Padise põhikoolis pani „Jalgpall kooli!” külaskäik laste silmad särama ja nii sooviti veel mängida ka tunnis.  

„Meil läks väga hästi, lapsed olid rahul ja seda rõõmu sai nende silmadest lugeda,” rääkis kehalise kasvatuse õpetaja Ott Aunver. „Pärast jalgpallitreenerite lahkumist tuli kohe tund ja tüdrukud avaldasid ise soovi jalgpalli mängida. Sellist asja pole varem olnud ja ju ta tegi siis selle ala veidi popimaks.”

Kokku osales 24 õpilast 1.-5. klassini. Ott Aunver ütles, et kõik tegid väga hea meelega harjutusi ja mänge kaasa, tegevused olid hästi planeeritud ja jõukohased.

„Treenerid olid hästi mõnusad, oskasid lastega suhelda ja neid korralikult juhendada,” avaldas õpetaja külalistele tunnustust. „Poisid ja tüdrukud tegid ühesuguse hasardiga, sest nad nägid selliseid huvitavaid asju nagu palli pea peal ja turjal hoidmine. Seda tavaliselt mängus ei ole ja keegi tegemistes kõrvale ei jäänud.”

Padise koolis mängitakse jalgpalli tihti ka kehalise kasvatuse tunnis. Koolis tegutseb jalgpalliring, aga kuna lapsi on vähe, siis oma võistkonda pole. Vanemad poisid, kes tahavad tõsiselt alaga tegeleda, käivad Keilas või Vasalemmas trennis. Samas mängitakse jõudu mööda veel ka korv-, võrk- ja sulgpalli.

Koolil on täismõõtmetega saal ja kunstmuruväljak, kus lapsed saavad ka vahetundides ja vabal ajal mängida. Seda võimalust kasutatakse päris aktiivselt.

Padise koolis käisid treenerid Ats Kutter, Martti Pukk ja Rauno Tutk. „Jätkasime sealt, kust varem pooleli jäime, sest vahepeal tegelesime osavusfestivaliga,” rääkis Tutk. „Aga saime suures saalis, mis läheb kohe remonti, kõik kavandatu ilusti tehtud ja läks hästi. Lapsed olid rõõmsad ja tulid hästi kaasa.”

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!” toetavad Rimi Eesti ja Nike.

Foto: EJL

 

24.04.2017 10:52
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.