KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Soomlane Jyri Nieminen elust Eestis: tundsin ennast väga hästi

Eesti – Soome 100+ maavõistluse eel rääkis Eestis noortekoondiste väravavahtide treenerina töötanud soomlane Jyri Nieminen, et kahe riigi rahvad on väga sarnased.

„Tundsin end Eestis väga hästi. Soomlasena oli mul küll Tallinnas ja eriti väljaspool seda välismaalase tunne, sest arhitektuur on hoopis teistsugune ning pealinnast eemal on ka loodus erinev. Teisalt on rahvad väga sarnased – eriti kui me võrdleme näiteks soomlaseid ja eestlaseid lõunaeurooplastega. Eestlastes ja soomlastes on näha ühiseid jooni ning ma arvan, et see on põhjustatud sellest, et meie ajalugu on paljuski sarnane,” sõnab ta.

Pärast Eesti Jalgpalli Liidus töötamist asus Nieminen juhendama noori väravavahte Katari Aspire’i akadeemias, kus ta töötab tänini. Enim tunneb puudust värvilisest loodusest. „Siin pole sellist rohelist värvi igal pool ja loomulikult tunnen puudust järvedest! Positiivsetest asjadest tooksin Soomest ja Eestist esile ka liikluskultuuri, sest siin on asjad oluliselt kehvemini organiseeritud,” räägib soomlane. “Ma arvan, et probleem näiteks liikluses ongi seletatav inimeste üleüldise omavahelise kommunikatsiooniga – näiteks Eestis ja Soomes mõistavad teineteist ka 15- ja 40-aastased, aga siin… kultuur on hoopis teistsugune.”

Kumb riik väljub maavõistlusest võidukalt? „Ma arvan, et Soome. Ma usun, et meie tipp on täna võrdne, aga madalamal tasemel on Soomes suurema harrastatavuse tõttu minu hinnangul kvaliteet parem,” räägib ta.

Soomlane pole jätkuvalt Eestit unustanud. „Eestis veedetud periood oli minu jaoks väga ilus aeg ja ma ei tahtnud lahkuda! Austan Eestit jätkuvalt, mistõttu tahan iga päev eesti keeles rääkida ja lugeda. Kui kunagi Skandinaaviasse või Baltikumi tagasi kavatsen kolida, siis mul pole vahet, kas Eesti või Soome!” ütleb Nieminen.

Eesti ja Soome jalgpalliliidud ühendasid jõud, et tähistada mõlema riigi 100. sünnipäeva suure maavõistlusega, milles peetakse ühe päeva jooksul vähemalt 100 mängu. 10. juunil 2017 toimuvale Eesti - Soome 100+ maavõistlusele oodatakse osalema kõiki jalgpalliharrastajaid – nii poisse, tüdrukuid, harrastajaid, professionaale kui ka ranna- ja saalijalgpallureid. Hetkel on maavõistlusele ennast kirja pannud 102 võistkonda Soomest ning 132 võistkonda Eestist.

Registreerimine on avatud 30. aprillini ettevõtmise ametlikul veebilehel 100games.eu. Ankeedis tuleb märkida võistkonna nimi, kontaktandmed, mänguriigi eelistus ja muu taoline info.

Foto: EJL

26.04.2017 09:33
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.