KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Pasi Rautiainen: minu elu Eestis oli FC Flora

Eesti – Soome 100+ maavõistluse eel räägib aastatel 2006-2008 FC Flora peatreeneriks olnud soomlane Pasi Rautiainen, et Eesti jalgpallis oli tema jaoks palju olulisi asju, kuid kõige tähtsamal kohal troonivad FC Flora ja A. Le Coq Arena kompleks.

„Kogu see ala koos oma teiste väljakutega ja sealsete inimestega oli minu teine kodu," tunnustas Rautiainen Lilleküla jalgpallikompleksi. „Kui ilm oli hea, siis sõitsin Kadriorust jalgrattaga staadionile, jõin tädi Helgi juures tassi kohvi ja valmistusin treeninguks. Mängupäeval oli võidu järel muidugi tuju hea, kaotuse korral jälle veidi kehvem."

„Karel Voolaidiga veetsime koos palju tunde, valmistusime mängudeks ja kavandasime taktikat," meenutas Tallinnas Poska tänaval elanud Rautiainen.

„Nautisin bussisõite Narva, Tartusse, Pärnusse ja Viljandisse. Eesti ei ole suur ja see andis mulle võimaluse seda maad näha. Pean tunnistama, et vaade mulle meeldis ja inimesed, kellega kokku puutusin olid suurepärased. Eesti ja Soome pole palju erinevad, Tallinn ja Helsingi on mõlemad sadamalinnad, kus käib suvel elu."

Oma tööd FC Flora peatreenerina võttis Pasi Rautiainen täie tõsidusega ja eeskätt püüdis ka Saksamaa klubides ametis olnud soomlane siinseid jalgpallureid arendada mentaalselt.

„Soovisin mängijatesse sisendada julgust, tahtmist ja töökust," avaldas Rautiainen oma kreedo. „Rääkisin, et te pole sugugi halvad mehed, kuid edu saavutamiseks tuleb teha palju tööd. Usun, et poisid said aru, et midagi ei tule iseenesest. Ma arvan, et minu mängijad selle ka omandasid, oluline oli teenida välja enda ja kaaslaste austus."

Eesti jalgpallis toimuvaga Pasi Rautiainen praegu väga hästi kursis ei ole, küll aga ta teab, et koondise peatreener on Martin Reim ja vana hea sõber Arno Pijpers on FC Floras tagasi. Eesti - Soome 100+ maavõistlusesse suhtub ta positiviiselt. „See on väga hea idee, mulle see meeldib," tunnistas ta. „Soome ja Eesti on mõlemad väikesed maad ja selline koostöö jalgpalli arendamiseks on kindlasti teretulnud."

Praegu on Pasi Rautiaineni peamine töökoht telekanalis VIASAT, kus ta on stuudios jalgpallimängude analüütik ja ka abikommentaator. Mais sõidab ta Walesi Cardiffisse vahendama soomlastele Meistrite liiga finaali. Vahel annab ta ka kohalikele klubidele nõu, kuidas on parem meeskonda treenida ja arendada.

Võimalusel on Pasi Rautiainen valmis istuma kohe treeneripingile, ta hoiab end selle ameti jaoks vormis ja käib Saksamaal Kölnis oma litsentsi pikendamas. „Kui tuleb pakkumine, võtan oma putsad, olen lennukis, laevas või bussis ja väljakutseks valmis," märkis ta.

10. juunil 2017 toimuvale Eesti - Soome 100+ maavõistlusele oodatakse osalema kõiki jalgpalliharrastajaid, nii poisse, tüdrukuid, harrastajaid, professionaale kui ka ranna- ja saalijalgpallureid.

Registreerimine on avatud ettevõtmise ametlikul veebilehel 100games.eu. Ankeedis tuleb märkida võistkonna nimi, kontaktandmed, mänguriigi eelistus ja muu taoline info.

Foto: Lembit Peegel

26.04.2017 13:24
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.