KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Uulu lastele pakkus kooliprojekt palju rõõmu

Pärnumaa Uulu põhikoolis nautisid lapsed "Jalgpall kooli!" treenerite poolt korraldatud harjutusi ja mänge ning kõik olid rõõmsad.

"Meil läks väga hästi, lastele meeldis ja kõigil oli tore olla," rääkis õpetaja Kaja Stimmer, kelle hinnangul olid harjutused lihtsad ja kõik õpilased tegid rõõmuga kaasa. "Mängud meeldisid neile trenni lõpus siiski kõige enam, aga eks lastele lähevadki need peale. Harjutused olid huvitavad ja vahvad. Need, kes meil trennis käivad, said muidugi paremini hakkama, aga kõik olid tublid ja kurb ei olnud keegi."

Kokku osales treeningul 60 õpilast 1.-5. klassini, kellest enamusele meeldib jalgpalli mängida. Väga palju poisse harjutab juba JK Poseidoni trennis, kooli võistkonnaga käiakse ka maakondlikel võistlustel. Veel harrastatakse koolis aktiivselt suusatamist, korv- ja võrkpalli.

Lastele meeldib mängida ka vabal ajal. Õpetaja sõnul tekkis vahepeal isegi probleem pallidega, sest need kippusid kaduma või puruks minema, seepärast tunnis igale lapsele oma palli ei jagu. Samas väravad ja tähised on olemas.

Kaja Stimmer usub, et jalgpallitreenerite külaskäik tegi ala veelgi popimaks, kuid kas ka treeningutega liitujaid on, peab näitama aeg, sest enamus on juba lasteaiast kaasatud.
"Aga kui mõni sõber juba jalgpalli mängib, siis võib ka huvi tulla. Tüdrukud meil seni nii aktiivsed jalgpallihuvilised ei ole ja siin on kindlasti arenguruumi," märkis õpetaja.

Külakosti viisid treenerid Rauno Tutk ja Ats Kutter. "Tegime sel kevadel esimest korda õues, ilm kannatas ja muru oli hea," rääkis Rauno Tutk. "Korraldasime treeningud kahes osas ja lapsed võtsid need hästi vastu. Paljud poisid käivad juba trennis, aga tüdrukud mitte. Aga üks tüdruk ütles mulle pärast, et oli väga hea ja ta kartis hullemat."

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.

Foto: Kertu Tutk

 

01.05.2017 22:24
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.