KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Marko Meerits: soomlased võtsid mind hästi vastu

Jaanuari lõpus Vaasa Palloseuraga liitunud väravavaht Marko Meerits märgib Eesti – Soome 100+ maavõistluse eel, et Soomes hakati temaga kohe vabalt suhtlema.

„Mõnes kohas on olnud raske punti sisse saada, siin oli kõik hoopis vastupidi ja vabam," tunnistab ta.

„Kõige esimene asi, mis mulle silma torkas, et siin ei pandud talvel libedaga tänavatele soola vaid puistati killustikku," lausub ta. „Inimeste vahel suurt erinevust ei ole, vastuvõtt oli väga hea, kõik mängijad ja treenerid olid sõbralikud."

Marko Meeritsal on igatsus kodu järgi nagu kõigil teistel, sest pere, tuttavad ja sõbrad on kõik Eestis. „Oma kodune toit on ka kindlasti veidi parem," täpsustab ta.

Meeritsa hinnangul on tegu väga vajaliku ja huvitava ettevõtmisega, mida kõik tahavad võita. Küsimusele, kes on kokkuvõttes parem vastab väravavaht kindlalt: „Eesti!"

„Soomes on liiga Eesti omast ühtlasem, kõik võivad kõiki võita. Samas on meie tugevamad klubid täiesti võimelised mängima Soomes kõrgematele kohtadele. Eesti on viimastel aastatel sammu järgi võtnud."

Teatavasti ühendasid Eesti ja Soome jalgpalliliidud jõud, et tähistada mõlema riigi 100. sünnipäeva suure maavõistlusega, milles peetakse 10. juunil vähemalt 100 mängu. Eettevõtmise ametlikul veebilehel 100games.eu näitas oma huvi osalemise vastu üles 141 võistkonda Eestist ja 105 võistkonda Soomest.

Foto: Jana Pipar

02.05.2017 15:52
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.