KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Eesti naisjalgpallurid üllatasid tugevat Venemaad
Eesti naiste järelkasvukoondis kohtus Sotšis toimuva kevadturniiri avamängus tugeva Venemaa esindusega ning üllatas vastaseid: eestlannad läksid 1:0 juhtima, kuid alistusid tasavägises matšis 1:3.

Eesti noortekoondis asus 10. minutil juhtima, kui Katrin Loo (pildil) tõstis palli üle väravavahi ja seeläbi mänguvahendi sihile toimetas. Avapoolaja lõpus lõi Liisi Sakala eestlannade kasuks teisegi värava, ent seda ei loetud.

"Pärast eduseisu lasime endale lüüa kolm sellist väravat, mida oleks saanud ära hoida - me nagu ei oleks uskunud, et võime eduseisus olla," selgitas Eesti tüdrukute peatreener Keith Boanas. "Võitlesime end mängu tagasi ja lõime peaga värava, kuid seda ei loetud. Teisel poolajal pidasime kaitses väga hästi vastu, olen tüdrukute üle väga uhke!"

Boanas märkis, et kokkuvõttes oli tegu võrdse kohtumisega. "Venemaa koondisel oli kaks kiiret äärt, kes tekitasid meile avapoolajal palju probleeme, aga teisel poolajal suutsime neid ohjata."

Eesti noortekoondise peatreener meenutas, et mullu samal turniiril sai Venemaa U-19 koondis nende üle 6:0 võidu. "Arvestades, et meil oli täna väljakul ka üks 15-aastane ja üks 16-aastane mängija, siis olen esituse üle väga uhke." FIFA naiste edetabelis on Venemaa 15. ja Eesti 76. kohal.

U-19 esinduse baasil moodustatud Eesti naiste järelkasvukoondis kohtub 6.-15. märtsini toimuval turniiril lisaks Venemaale alagrupis ka Valgevene ja Iraaniga. Kõrgetasemelisel turniiril osalevad veel Hiina, Türgi, USA, Ukraina, Usbekistani ja mitme Venemaa piirkonna koondised.

Foto: Miko Pupart

Rahvusvaheline turniiri "Kubanimaa kevad" avamäng 6. märtsil:
kell 16:00 Venemaa - Eesti  3:1 (3:1)
Väravad: Ananjeva, Koltakova, Tšolovjaga - 10. Katrin Loo
Venemaa: Ulasevitš (41. Širokova), Šeikina, Makarenko, Matjušina, Ananjeva (55. Gorškova), Zijastinova, Škljajeva (41. Morozova), Koltakova (41. Akimova), Pozdejeva (41. Soboleva), Gasparjan (65. Kiskonen), Tšolovjaga (60. Veseluha).
Eesti: Getter Laar, Sirje Roops (Liis Lepik), Anete Paulus, Saskia Sonnberg, Triinu Esken (Agne Rauba), Liisi Sakala (Kadre Päri), Kairi Himanen, Liivi Sõrmus (Tiina Trutsi), Liis Emajõe (Saron Läänmäe), Signy Aarna, Katrin Loo.

Eesti koondise mängude ajakava turniiril:
6. märts: Venemaa - Eesti 3:1 (Eesti värav: Katrin Loo)
8. märts: Eesti - Iraan - ei toimu, kuna Iraan loobus osalemisest
10. märts: Valgevene - Eesti
12. märts: kohamäng vastavalt alagrupi tulemustele
14. märts: kohamäng vastavalt alagrupi tulemustele
15. märts: otsustav kohamäng

06.03.2010 17:16
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.