KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
INTERVJUU: Reijo Kuusik: Tarva eesmärk on Premium liiga

Rakvere Tarvas on kaks aastat järjest pidanud üleminekumängudel Premium liiga meeskondade paremust tunnistama. Klubijuht Reijo Kuusik rääkis portaalile jalgpall.ee, et eesmärk on jätkuvalt jõuda kõrgemasse seltskonda.

Kui oluline oleks Rakvere Tarva jaoks pääs Premium liigasse?
Pikemas perspektiivis oleme eesmärgiks endale seadnud Premium liigasse jõuda, kuid hetkel on sellest vara rääkida. Samas, kui sportlikult on koht välja võideldud, siis me sellest ei keelduks.

Tarvas on kahel aastal juba koputanud Premium liiga uksele, kuid üleminekumängudes Tallinna Kalevi ja Tartu Tammeka paremust tunnistanud. Mis on puudu jäänud?
Arvan, et millestki konkreetsest on raske rääkida. Puudu on jäänud väga paljudest erinevatest pisiasjadest. Üks suurimaid probleeme on see, et võistkond ei saa treenida süstemaatiliselt. Kõik on ka mõistetav, sest inimesed töötavad või õpivad erinevates linnades ja võistkonna kokkusaamine ei ole alati võimalik. Kuna meie noortesüsteem on alles lapsekingades, siis pole meil ka väga palju noori veel esindusvõistkonda murdnud.

Millised mõtted on seoses Premium liigaga tekkinud?
Eks peame endale aru andma, et kõrgliigas hakkama saamiseks peab klubi astuma väga suure sammu edasi. Oleme veel liiga noor klubi, et sellist sammu ühe-kahe aastaga astuda. Muidugi võtaksime väljakutse vastu, kuid amatööridena Premium liigas hakkama saada on väga raske. Meie noortesüsteem, mis on alles kolm aastat tegutsenud, ei ole veel valmis pakkuma esindusvõistkonnale pealekasvu. Ainuke võimalus on mängijate palkamine, kuid hetkel pole see finantsiliselt võimalik. Lisaks tahame panustada rohkem kohalikele.

Tammekal on hetkel keerulised ajad ja tundub, et nende osalemine pole päris kindel. Võimalusel võtaks Tarvas selle koha endale?
Esimesena saaks selle õiguse Kuressaare, aga kui ka nemad loobuvad, siis oleks meie võimalus. Keeruline oleks, sest ettevalmistuseks jääks aega väheks ja eelarve on tehtud Esiliigaks. Aga kui tõesti pole kedagi, siis me ikkagi läheksime.

Kas tunnetad vahet Premium liiga ja Esiliiga tasemes?
Vahe on vägagi tuntav ja sellepärast on ühelt tasandilt teise tõusmine väga keeruline protsess kogu klubile. Tagumise otsa klubidega suudaksime hetkel mõned mängud võrdselt mängida, kuid esiotsa klubidega oleks tasemevahe väga suur.

Kui palju mõjutavad üleminekumängudel saadud kogemused tänavust hooaega?
Üleminekumängud on olnud meile boonuseks ja andnud juurde väga palju kogemusi. Ei usu, et nad kuidagi tänavust hooaega mõjutaksid. Meie mängijad on kõik amatöörid ja mängivad jalgpalli puhtast armastusest ala vastu. Hooajal seame endale eesmärgiks ikkagi lõpetamise võimalikult kõrgel.

Kus oleks vaja veel juurde panna?
Peame noortesüsteemi edasi arendama. Peame looma kindla püramiidi, et pealekasv oleks pidev. Hetkel on püramiidi tipp liiga õhuke. Juurde on vaja panna ka finantsilises plaanis. Vaja oleks leida juurde toetajaid ja koostööpartnereid. Lisaks sellele on vaja kaasata klubi juhtimisse rohkem inimesi.

Oled praegu olnud klubijuht ja treener ühes ametis. Kui suured on klubi taustajõud?
Iga aastaga on taustajõud aina suurenenud ja tahame uusi inimesi klubi juurde tuua ka sellel aastal. Klubijuhi ja peatreeneri rolli näeme me ikkagi erinevate inimeste kohustustena. Seepärast tahaksimegi tuua Tarvasse suuremate kogemuste ja oskustega treenerit.

Pead tasemel treeneri palkamist oluliseks.
Kindlasti väga oluliseks, sest ma olen seda tööd teinud olude sunnil. On olnud väga hea kogemus, kuid praegu tahaksin tegeleda rohkem klubi üldise juhtimisega. Mitmes ametis olemine ei ole tulevikku vaadates väga jätkusuutlik. Alguses oli see vajalik, aga nüüd astume samme klubi personali suurendamise suunas. Hetkel töötab Tarvas koos minuga kuus treenerit. Aasta tagasi oli treenereid veel kaks. Klubi peab jõudma lõpuks nii kaugele, et näiliselt öeldes pole klubijuhti enam vaja. Kõik toimib iseenesest ja loogilist radapidi.

Kellele olete ettepaneku ametisse asumiseks teinud?
Ettepanekuid on tehtud paljudele treeneritele ja tundub, et võimalus sellel aastal peatreener leida on suurem, kui kunagi varem. Seni on asi jäänud ikkagi raha taha, kuid sellel aastal on leitud vahendid ja loodame uue peatreeneri Tarvasse ka tuua. Nimesid ei tahaks veel mainida.

Rakvere on Eesti kõrgliigades esindatud korv- ja võrkpallis. Konkurents tegijatele ja publikule on tihe.
Publiku arvult me nende aladega veel võistelda ei suuda, kuid see on ka mõistetav, sest korvpallil ja võrkpallil on pikemaajalised traditsioonid. Samas Tarva kodumängudel on publiku arv iga aastaga veidi kasvanud ja see teeb ainult head meelt. Enamuse tööst on ära teinud meie fännikoordinaatorid, kes on oma aega ja vaeva selle peale väga palju kulutanud. Hetkel jääme veel küll nende varju, kuid loodame teha edaspidi tööd paremini, et lõpuks ka varjust välja hüpata.

Kui vaadata alaga tegelevate inimeste hulka, siis millisel positsioonil on jalgpall?
Harrastajate arvult võime teiste Rakvere suurklubidega isegi konkureerida. Tarval ei ole eesmärgiks kellestki harrastajate arvult mööda tormata, vaid areneme vastavalt klubi nägemusele. Lisaks korvpallile ja võrkpallile on suure harrastajate arvuga kindlasti ka tennis, mille populaarsus Rakveres on tõusuteel.

Kuidas on lood naiste jalgpalliga?
Tarvase enda naiskond koosneb enamjaolt Viru-Nigula naisjalgpalluritest. Oma noortegrupiga on Tarvas sellel aastal algust teinud ja plaan on tüdrukute jalgpalliga hakata ka tõsisemalt tegelema.

Millised on teie mängu- ja treeningtingimused?
Tingimustega võib rahule jääda. Ainuke mure on Rakvere kunstmuruga, mis vajab väljavahetamist. Seevastu murustaadion on meil väga kena ja hea kattega. Saalide kättesaadavus pole samuti seni probleeme valmistanud. Oleme saanud linnalt kõik baasid tasuta ja see muudab olukorra palju lihtsamaks.

2011. aastal sai Rakvere FC Florast JK Tarvas. Kas see on teinud klubi piirkonna inimestele ja ettevõtjatele atraktiivsemaks?
Kindlasti mingil määral, sest Tarvas on üleüldse Rakverele väga oluline sümbol ja läbi selle ennast reklaamides on võimalused suuremad.

Kas kohalikke toetajaid on piisavalt?
Iga aastaga üha enam. Kõik olenebki sellest, kuidas ennast reklaamida suudame. Selles valdkonnas annab kindlasti juurde panna. Kuna taustajõud suurenevad, siis on rohkem võimalusi sellega tulevikus ka tegeleda.

Olete enda identiteedi leidnud?
Arvan, et oleme sinnapoole teel. Identiteet saab kujuneda välja ikkagi ajaga ja identiteeti osta pole võimalik. Teeme sellel suunal tööd ja eks aeg annab arutust.

Lähtuvalt kahest eelnevast hooajast on tänavused eesmärgid Esiliigas kindlasti sama kõrged, kui varem?
Meie eesmärk on alati olnud Esiliiga tipus olla. Arvan, et enamus võistkondi seab eesmärgid ikkagi võimalikult kõrged, mille poole püüelda. Latti madalamaks ei taha kindlasti ka sellel hooajal lasta. Kuid eks iga hooajaga muutub esimese viie seas olemine aina raskemaks.

Kas Esiliiga on saanud aastatega tugevamaks või jäänud nõrgemaks?
Võrreldes selle ajaga, kui Rakvere esimest korda Esiliigas mängis on tase kindlasti tugevamaks muutunud.

Keda pead konkurentideks võitluses Premium liigasse pääsu nimel?
Esiliiga on väga etteaimamatu. Ühel hooajal võid olla tipus ja järgmisel juba lõpus. Kõik sõltub, kuidas suudetakse mehi motiveerida ja milline on treeningprotsess. Kindlasti sõltub palju sellest, kuidas suudetakse võistkond komplekteerida.

Kas oma piirkonna mängijatele panustamine on end õigustanud?
Igal juhul anname esimesena võimaluse oma kandi mängijatele ja seejärel otsime vastavalt vajadusele. Fännidele meeldib eelkõige väljakul näha oma kasvandikke.

Kas sel aastal on koosseisus muutusi?
Suures osas jääb koosseis samaks. On mõned mängijad, kes lahkuvad. Ülejäänud on soovinud jätkata ja koduklubi au edasi kaitsta.

Kokkuvõttes on jätkuvalt siht Premium liiga ja see on klubile tähtis.
Kindlasti on tähtis, sest kui poleks eesmärke, mille poole püüelda, siis poleks vähemalt minu jaoks ka motivatsiooni asjaga tegeleda.

Foto: Lembit Peegel

16.01.2014 13:57
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.