KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
FC Kuressaare kapten: saarlastele tuginemine on õige otsus

FC Kuressaare kapten Sander Viira tunnistas, et juhtkonna poolt eelmise hooaja lõpus vastuvõetud otsus tugineda saarlastest mängijatele tekitas alguses pisut kahtlusi, kuid täna on tulemus positiivne.

„Oli küsitav, kas saame ikka ainult saarlastega hakkama ja kas treeningutel hakatakse regulaarselt osalema,“ märkis ta. „Tagantjärele saab tõdeda, et väga õige otsus! Kaotasime väljakul küll natukene tasemes, aga võitsime juurde positiivset õhkkonda riietusruumis.“

Nagu kõik Eesti jalgpalliklubid, on ka FC Kuressaarel probleem inimeste vähese huviga mängude vastu. Otsitakse erinevaid lahendusi ja puutepunkte, kus ühe võimalusena rõhutakse identiteedile. Saarlased meeskonna põhituumikuna peaks seda kindlasti olema.

„Usun küll, et see samm võiks tõsta ka publikuhuvi,“ lausus Viira. „Kui kunagi kurdeti, et mis ikka nendest mandri poistest toetada, siis seda vabandust enam pole. 80% on ju saarlased. Publiku arv peaks vähemalt taasliitunud mängijate sõprade näol tõusma.“

Varem FC Kuressaares mänginud meestest on tagasi Reio Alt, Jaanis Kriska, Sander Seeman, Kristo Salumaa ja Mikk Rajaver. Sander Viira sõnul on just Reio Alt jätnud ootamatult positiivse mulje. „Teised on vähe puisemad, aga küll nemad ka vormi saavad. Kohe näha, kes vahepeal spordiga tegelenud on, kes mitte,“ rääkis kapten.

"Leegionäridena" on meeskonnas vaid Riido Reiman, Raido Reinsalu, Märten Pajunurm ning hiidlased Karl Johan Kastein ja Tõnis Koppel. Viira sõnul on praegune kooslus okei ja mehed on meeskonda hästi sulandunud. Tema hinnangul oleks Koppel nagu aastaid Kuressaares mänginud.

„Esiliigasse meil rohkem mittesaarlasi vaja pole, kuna oma poistel on vajalik tase ja kogemus olemas. Premium liigas oleks olukord teine,“ leidis Viira, kes sooviks, et Elari Valmas Paidest tagasi tuleks, sest lisaks mängijaoskustele oskas ta väga hästi ka riietusruumis tuju üleval hoida.

Samuti loodab Viira, et peagi Austraaliast koju naasev väravavaht Roland Kütt taasliitub klubiga ja muidugi Rait Hansenist oleks suur abi.

Trumbiks on kaitseliin
Meeskonna trumbiks peab Viira kaitset ja ta usub, et sellele tasub rõhku panna. „Vaadates meie kaitseliini, on see kindlasti Esiliiga üks kogenumaid ja sinna vast on noortel saarlastel kõige raskem end murda,“ põhjendas ta.
„Esimestes mängudes on väike ebakõla olnud, mis tuleneb ilmselt pikaaegsest mitte koos mängimisest, aga küll me asja paika saame. Võimaluste tekitamine ja väravate löömine Esiliigas on ikka tunduvalt kergem, kui aste kõrgemal. Suureks trumbiks on kindlasti ka meeskonnavaim ja ühtsustunne. Ilma nendeta on meeskonnaaladel raske.“

Samas ootab kapten poolkaitses ja rünnakul just noorte saarlaste tugevat panust, mida Reivo Vinter ja Maarek Suursaar esimeses mängus Rakverega ka edukalt tegid. Avanemist ootab ta ka Alari Saarelt, Edmond Salongilt, Mario Sternilt ja Danel Tiiratsilt.

Tagasihoidlik töömees
Enda rolli meeskonnas Sander Viira üle ei tähtsusta. „Olen rohkem selline märkamatum mängija, kes statistikas väga ei kajastu. Enda ülesandeks pean rohkem just kaitsetegevust kontrollida ja juhendada,“ rääkis ta.
Kui viimastel aastatel on Sander Viira mänginud peamiselt kaitses, siis uus peatreener Pelle Pohlak tahab teda kasutada edaspidi rohkem ka poolkaitses. Mehe enda sõnul on ta selleks valmis, sest positsioon on ju iseenesest talle tuttav.

„Statistiliselt säravaima hooaja tegingi just viimati Esiliigas äärepoolkaitses mängides,“ lausus Viira, kelle sõnul polegi tegelikult tähtis kus mängida, sest peamine on, et meeskonnal läheb hästi.

„Ka keskpoolkaitses peaks hakkama saama, kogemused on olemas. Esimese kahe mänguga olen näiteks nendele positsioonidele juba äärekaitsest ümber lülitunud. Eks me Pellega enne mänge arutame ja valime olenevalt vastasest parima positsiooni.“

Sander Viiral jagub positiivseid sõnu ka noore peatreeneri Pelle Pohlaku aadressil. „Jalgpall on muutunud lõbusamaks ja seda küll natuke distsipliini arvelt, aga pole hullu, suured inimesed ja saame hakkama,“ leidis ta. „Taktikaliselt väga suuri muutusi pole, muidugi on tal oma nägemus ja omad kindlad asjad, mida ta mängus näha tahab.“

FC Kuressaare võimalusi taas Premium liigasse tõusta peab Sander Viira reaalseteks, kuid toonitab, et enne seda peavad noored saarlased vajaliku arengu tegema ja satsis korralikult kanda kinnitama.

Foto: Irina Mägi

13.03.2014 10:00
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.