KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Saaremaa valdade jalgpalliturniiri võitis Lümanda

Salme spordisaalis mängitud Saare maakonna valdade talimängude saalijalgpalli karikaturniiri võitis Lümanda.

Lümanda meeskonna väravavaht Martin Prostang ütles portaalile jalgpall.ee, et nendeks võistluseks pandi välja oma tugevaim koosseis. „Meile oli tähtis see turniir võita, sest tegu oli esimese saalijalgpalli võistlusega talimängude ajaloos ja karikas Lümandasse tuua oli eesmärgiks,“ rääkis ta.

Peaasjalikult FC Taritu mängijatele toetudes võttis Lümanda meeskond Salmelt möödunud suvemängudel saadud kaotuse eest finaalis magusa revanši, kui kodusaalis mänginud meeskonna väravasse löödi kolm vastuseta palli ja võideti 3:0.

Prostang ütles, et Salme mängiti finaalis üle puhtalt tahtejõu ja parema üksteisemõistmisega. „Salme mängumehed teevad küll iga päev koos trenni ja saavad iganädalaselt tugevaid mänge, kuid saalijalgpalli iseloom on suurest jalgpallist veidi erinev. Lümanda on selgelt saalis rohkem kokku mänginud,“ märkis väravavaht.

Kuus registreeritud meeskonda jagati kahte gruppi, kus esimeses olid Lümanda, Mustjala ja Kaarma. Võitis Lümanda ja tänu paremale väravate vahele jõudis grupist teisena poolfinaali Kaarma ning viienda-kuuenda koha mänguga leppis Mustjala.

Teises grupis mängisid Salme, Leisi ja Kärla. Salme kõrval pääses poolfinaali Leisi, kolmanda kohaga pidi leppima Kärla.

Poolfinaalid üllatusi kaasa ei toonud ning finaali mängisid end gruppide võitjad Salme ja Lümanda, kus viimased jäid peale. Kolmanda koha medalid riputati Leisi meeste kaela, Kaarma oli seekord neljas, Kärla viies ja Mustjala kuues.

Prostang ütles, et Lümanda ülekaal ei olnud suur, kuigi selgelt nõrgemate vastu tulid võidud kindlamalt. „Finaali suureskooriline võit ei näidanud niivõrd ülekaalu, kui Lümanda paremat realiseerimist,“ selgitas ta. „Mänguaeg oli lühike ja üllatusi kogu turniiri vältel ikkagi tekkis, Lümanda suutis neist õnneks hoiduda.“

Prostangi hinnangul oli tase täpselt selline nagu ta olema pidi, sest viis meeskonda kuuest mängisid Saaremaa saalijalgpalli liigat, pea kõik mehed on terve talve saalis mänginud ja harjutada saanud.

Lümanda meeskonnas mängisid: Sander Laht, Martin Prostang, Raimond Salong, Kristen Mere, Keito Liiv, Priit Salong ja Kristo Kallas.

Pildil Lümanda valla meeskond
Foto: Tiit Põlluäär

31.03.2014 14:44
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.