KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
INTERVJUU: Eestit väisas Euroopa saalijalgpallilegend

Eestit väisas 1999. aastal Euroopa saalijalgpallimeistriks tulnud venelane Arkadi Belõi, kes andis portaalile jalgpall.ee intervjuu, kus lahkas saalijalgpalli arenguid Eestis ja mujal maailmas.

Belõi auhinnakapis on üheksa Venemaa meistritiitlit, mitmed esikohad üleeuroopalistelt võistlustelt ja kaks Euroopa meistrivõistluste pronksi.

Mis tõi Teid Eestisse?
Mind tõid siia isiklikud suhted. 2007. aastal võtsin osa A. Le Coq Arenal toimunud veteranide mängust ning tutvused jäid alles. Aastaid olen ühendust hoidnud Tallinna FC Raketa eestvedaja Boriss Šipunoviga. Saalijalgpall areneb igal pool, eriti Ida-Euroopas, ning tundsin, et saan oma teadmistega Eesti saalijalgpalli arengule kaasa aidata. Lõpuks tekkis mul võimalus tulla taas Tallinnasse – siin ma olen ja proovin aidata, kuidas saan.

Kuidas on saalijalgpall arenenud?
Vanasti tegeleti sellega väga vähestes riikides, aga nüüd on see jõudnud väga erinevatesse kohtadesse. Tegeletakse ka noortega ning mitmel pool on muutunud saalijalgpall professionaalseks. Hea näide on Läti, kus noortega tegeleb FK Nikars. Tekkinud on oma metoodika, kuidas saalijalgpalli õpetada ja mängida.

Kuidas võrrelda Eesti ja Venemaa saalijalgpalli - kui neid üldse võrrelda saab?
Ikka saab. Loomulikult mitte professionaalselt, sest Eestis hetkel seda pole. Aga kindlasti leiab sarnaseid jooni harrastajate hulgas. Venemaa on rahvaarvult suurem ning seetõttu ei saa võistkondade arvu võrrelda. Aga paistab silma, et mõlemas riigis sellega tegeletakse. Kliimatingimused on sarnased – talvel on külm ja just siis on sobilik mängida saalis.

Miks tegeleda just saalijalgpalliga?
Üheks faktoriks on kindlasti see, et saalijalgpallis on edu kiirem tulema, kui suures jalgpallis, sest tegijaid on vähem. Usun, et edu saalijalgpallis võib kanduda üle ka suurele jalgpallile – jalgpalli imidž muutuks paremaks ja nii suur- kui ka saalijalgpall võidaksid sellest.

Kelle peaks eestlased eeskujuks võtma?
Lähedalt võttes kindlasti Lätilt ja Soomelt. Lisaks teevad head tööd Gruusia, Aserbaidžaan, Saksamaa, Valgevene ja Iraan. Just Iraanis on muutumas populaarsemaks ka naiste saalijalgpall.

Kellega seni kohtunud olete ning millise mulje nad jätnud on?
Rääkisin ka saalijalgpallikoondise peatreeneri Dmitri Skiperskiga, kellega oli mul väga meeldiv kohtumine. Loodetavasti jääb meil side alles. Kavatsen hakata siin edaspidi tihedamalt käima ning loodetavasti tekib ka kontakte juurde.

Pildil rohelises särgis Arkadi Belõi. Foto: Arkadi Belõi arhiiv

11.08.2014 11:58
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.