KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Saalijalgpallikohtunikud viidi reeglimuudatustega kurssi

Laupäeval kogunesid Eesti saalijalgpallikohtunikud Viimsi Keskkooli, kus toimus hooajaeelne seminar, mida viis läbi rahvusvahelise kategooria kohtunik Ainar Kuusk (pildil).

„Seminaril osalejad andsid eelnenud kodutöö käigus hinnangu erinevatele olukordadele – paarikümne videoklipi alusel pidi kohtunik võtma vastu otsuse, kas tegu on määrustepärase käitumise, karistuslöögi, penalti või vabalöögiga ning kas lisaks peaks järgnema distsiplinaarkaristus. Seminaril vaadati olukorrad üle ja erinevused räägiti läbi. Lisaks viidi kohtunikud kurssi värskeimate reeglimuudatustega ja järgnes ka praktiline osa Viimsi spordisaalis,“ rääkis Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) kohtunike koolitusjuht Hannes Kaasik.

„Kohtunike osakonnal on võimalik sel hooajal kõrgliiga mängule määrata lisaks kolmas kohtunik ja mängu inspektor, mida tegime möödunud hooaja play-off kohtumistel. Uuendusena toimub nendel kohtumistel ka mängueelne koosolek, kus osalevad mõlema klubi esindajad, kohtunikud ning inspektor. Meie eesmärk on parandada kõrgliiga mängu korralduslikku poolt ning tõsta kohtunike ning liiga taset," lisas jalgpalliliidus saalijalgpalli eest vastutav Ants Juhvelt.

Kokku osales Viimsi seminaril 23 kohtunikku. Järgmine seminar toimub sel laupäeval Sillamäel Ainar Kuuse ja Eduard Rõžovi juhendamisel ning uute saalijalgpallikohtunike koolitamine algab novembris.

29.10.2014 14:32
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.