KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Augur Enemati meistriks tüürinud Marko Arge: edu saladus oli meeskonnavaim

SK Augur Enemat võitis lõppenud saalijalgpallihooajal Triobet saaliliiga, Superkarikafinaali ning jõudis karikafinaali. Meeskonna peatreener Marko Arge ütles portaalile jalgpall.ee, et ühine tahe aitas kõvasti võidule kaasa.

Millise eesmärgi olite seadnud hooaja eel?
Eks ikka võita, sest tuumik jäi meil samaks. Juurde tuli ainsana [Andrei] Antonov ja ära ei läinud kedagi. Polnud ühtki põhjust väiksemat eesmärki seada.

Mis oli sel hooajal teie edu saladus?
Ühtne meeskonnavaim ja tahe. Kuna seltskond on nii kaua koos juba olnud, siis on tekkinud ühtne rusikas. Oleme ühe asja eest väljas.

Eesti saalijalgpall on veel amatöörtasemel. Mitu korda nädalas koos trenni teha saate?
Hooaja alguses tegime kolm korda nädalas. Kui mängud algasid, siis tegime kaks trenni. Trennidega probleeme pole, alati on 12-16 meest kohal.

Millega selgitada saalijalgpalli suurt populaarsuse tõusu? Saalides on pea täismajad.
Päris nii ei ole, sest liigamängudes on neid umbes sada, play-off’id teevad selle põnevaks. Mäng oli ettearvamatu – ei teadnud, kes võib võita, kes kaotada ning see tõigi rahva saali.

Teie finaalivastane, Sillamäe JK Dina, lülitas poolfinaalis konkurentsist põhiturniiri võitja FC Cosmose. Milliste mõtetega jälgisite teist poolfinaalseeriat?
Millegipärast arvan, et meile oleks parem vastane olnud Cosmos, kuna neil on rohkem mängijaid, teistsugune komplekteeritus. Dina fenomen on see, et neil metsik tahe ja publik selline, et tundub justkui kuues, seitsmes ja kaheksas mängija väljaku ääres.

Mida teevad saalijalgpallurid suvel?
Mängivad rannajalgpalli.

Kas kõik?
Meie meeskonnast 90%. Augur Enemat on kahekordne Eesti meister rannajalgpallis, Kristian Marmor on seal treeneriks.

Millised on mõtted järgmise hooaja eel?
Loodetavasti jääb tuumik samaks. Äkki saab täiendust suure jalgpalli madalamatest liigadest. Isiklikult ootan seda, et pandaks veel juurde korraldusliku poole pealt, et asi publiku jaoks veel natuke atraktiivsemaks teha. Tahan ka kindlasti ennast arendada, sest mul on väga palju veel õppida, sel aastal oli rohkem kompamine.

Elate väga energiliselt platsi kõrval kohtumistele kaasa. Kui kõrgeks pulss läheb?
Pulsikell oli peal, 189. See oli Anžiga teine poolfinaal. Mänguga kaotasin 1400 kilokalorit.

Foto: EJL

01.04.2015 12:29
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.