KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
FC Kuressaare kaitsja võitis mõttespordi olümpiaadi

Eelmisel nädalal lõppenud mõttespordi olümpiaadil osales 848 õpilast 71 koolist. Esmakordselt andis Eesti Mõttespordi Liit välja auhinnad ka koondarvestuses kõikides vanusegruppides ja gümnaasiumi õpilastest oli parim Kuressaare Gümnaasiumis õppiv FC Kuressaare kaitsja Reivo Vinter.

„Mõttemängude hulgas on see mulle üks tähtsaimaid võite,“ tunnistas Reivo Vinter. „Võit tuli ikka päris napilt, sest iga väiksema vääratusega oleks võinud selle koha käest lasta. Ja võistlesid ju siiski Eesti parimad.“

Reivo Vinter osales mõttespordi olümpiaadil esimest korda, sest alles sel aastal sai ta teada, et selline võistlus üldse toimub. Varem on ta osalenud lauamängude neljavõistluses (male, kabe, koroona, lauatennis).

„Mängima minnes ei olnud üldse sellist mõtet, et võiks võita,“ tunnistas noormees, kes plaanis alguses ainult males ja kabes osaleda, aga siis mõtles, et miks mitte ka teisi alasid proovida.

Võistlus viidi läbi vint.ee veebikeskkonnas. Toimus neli etappi ja iga etapp kestis neli päeva (igal päeval üks ala). Üldvõitja selgitamisel läksid lõpuks arvesse kolm parimat tulemust.

Reivo Vinter võitis kabe ja oli males kolmas. Gomokus sai ta viienda koha. Sudokus sai Vinter kaheksanda koha.

„Male ja kabe õnnestusid kõige paremini, neid ma olen ka väikesest saadik mänginud,“ tunnistas Reivo Vinter. „Lemmikuks on kabe, tunnen seal end kõige kindlamalt ja seal tuli alavõit ka. Gomoku tase oli päris tugev, seal oli raske ettepoole saada, aga sudokus läks iga etapp aina paremaks. Harjutamine teeb meistriks.“

Kokkuvõttes kogus Vinter 1105 punkti, talle järgnesid rendžus maailmameistriks ja mitmel muul alal rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt medaleid võitnud Martin Hõbemägi Tallinna Reaalkoolist 1099 ja Karel Paan Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist 971 punktiga.

Reivo Vinteri sõnul on tal plaan osaleda ka järgmisel aastal, aga mingit spetsiaalset trenni ei plaani ta tegema hakata. „Ma pole viimased paar aastat nende aladega enam aktiivselt tegelenud,“ lausus jalgpallis FC Kuressaare värve kaitsev Vinter, lisades, et see võit tuli ka nii öelda "vana rasva pealt".

Kui Reivo Vinter avastas, et teise koha omanik on maailmameistriks tulnud, siis ta mõtles, et kui võimalus tekib, võiks hea meelega näiteks Eesti koondist esindada.

Võistluse korraldasid Eesti Mõttespordi Liit, Eesti mõttespordi portaal Vint.ee, Eesti Kabeliit, Eesti Maleliit, Eesti Renjuliit, AS Kuma.

24.04.2015 13:24
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.