KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Soome saalijalgpallikoondise kapten: Eesti on teinud suuri edusamme

Uue hooaja eel käis Eestis Soome saalijalgpallur Panu Autio, kes täna töötab mängimise kõrvalt koolitajana nii Soomes kui ka mujal. Autio usub, et Eesti on edusammude toel suurtele järele jõudnud, mida tõestasid ka rahvuskoondise viimased saavutused.

30-aastane Soome koondise kapten teab Eesti saalijalgpalli seisu hästi – meie väravavõrku on ta sahistanud lausa kaheksal korral.

Autio usub, et siin liigutakse õiges suunas, kuid praegu ollakse Soomest viis-kümme aastat maas. „Järele jõudmiseks on vaja kogemusi ja rasket tööd. Ma arvan, et ala peab arendama targalt ning praegusel hetkel tulevad need teadmised piiri tagant,“ arvab Autio.

Eestis käis Autio kolmel korral ning tema juhtimisel viidi läbi ka treenerite koolitus. „Olen Eestis juba kolmandat korda oma kahepäevasel külastusel. Töötasin ka koos rahvusmeeskonna ja Dmitriga (koondise peatreeneri Dmitri Skiperskiga – toim.) ning viin läbi ka seminare,“ kirjeldas Autio, kes andnud välja ka saalijalgpalliraamatu, lühidalt oma külaskäigu põhjust.

Autiot, kes on pallinud professionaalina nii Hispaanias kui ka Venemaal, on eelduste kohaselt Eestis võimalik mängimas näha juba kuu lõpus, kui Kiili Spordihoones võõrustatakse Balti turniiri. Eesti – Soome kohtuvad turniiri viimases mängus pühapäeval, 29. novembril kell 18:00. Kodune Triobet saaliliiga algab juba laupäeval, 7. novembril.

Pildil Panu Autio
Foto: Erakogu

05.11.2015 09:55
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.