KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Tallinna Kalev arendab klubi ja toetub oma noortesüsteemile

JK Tallinna Kalev alustab hooaega Esiliigas ning klubi duubelmeeskond mängib Esiliiga B tasemel. Suurt hulka noori koondav klubi mõtleb, kuidas oma süsteemi ja kogukonda arendada. Perspektiivis soovitakse olla tagasi Premium liigas.

Enne hooaega vastasid küsimustele Kalevi peatreener Marko Pärnpuu (pildil), arendusspetsialist Remy Põld ja duubli peatreener Daniel Meijel.

Möödunud hooajal jäite kõrgliiga piletist väga napilt ilma. Kui suureks pettumuseks või tagasilöögiks eelmist hooaega võib pidada? Millised on uue hooaja eesmärgid? Kuidas on meeskonna koosseis uuel aastal muutunud?
Marko Pärnpuu: Eelmise hooaja tulemus ei olnud meie jaoks pettumus ega tagasilöök. Nägime, mis on meie tase ja kus on puudujäägid, mida peame sel hooajal parandama. Väga hea ülevaate oma hetkevõimetest saime üleminekumängudes Tammeka vastu, kus vastane meid kahe mängu kokkuvõttes mänguliselt selgelt üle mängis. Nägime, et me ei ole veel valmis Premium liigasse minema. Tahame arendada mitte ainult esindusmeeskonda, vaid kogu klubi ja liikuda järgmisele tasemele toetudes peamiselt oma jõududele.

Sel hooajal on nii mängijad, mina, kui ka kogu klubi aastajagu kogenenumad ja proovime teha sammu edasi. Läheme kindlasti Premium liigasse pääsu püüdma, kuid hooaeg on pikk ja Esiliiga koosseis on sel aastal võrreldes eelmisega väga erinev. Pean silmas just mängijaid. Kõrgliiga võistkondade duublid on läinud tugevalt noorenduskuuri teed ja lisandunud on Maardu ja Kohtla Järve, kellel mõlemal sihid kõrged ja koosseisud väga korralikud. Julgen väita, et see hooaeg saab olema kindlasti tasavägisem kui eelmine.

Meie koosseis ei ole kahe hooaja vahel oluliselt muutunud. Lahkunud on ainult üks mängija ja lisandunud on mõned. Lisaks oleme kaasanud esindusmeeskonna treeningutele ka mõned mängijad, kes eelmist hooaega duubligrupis alustasid. Hetkel osalevad meie treeningutel veel mõned mängijad väljastpoolt klubi, kes on huvitatud meiega liitumisest.

Tallinnas on kõrgliigas mängimas neli klubi (Flora, Levadia, Kalju, Infonet). Milline on teie identiteet, millega eristute nendest Tallinna klubidest? Kas keskendute mõnele konkreetsele linnaosale? Mitmele Tallinna klubile on teie hinnangul kõrgliigas ruumi?
Marko Pärnpuu: Meie identiteet on peamiselt seotud inimestega, kellel on mingisugune side klubiga – klubi noormängijad ja nende pered, klubis mänginud ja mängivad täiskasvanud ning nende pered, sõbrad ja tuttavad. Meie klubis treenib igapäevaselt ligi 500 last, lisaks veel täiskasvanute võistkonnad ja lasteaedade treeninggrupid. See teeb kokku ligi 1000 hingelist, kellel on side klubiga - mõnel tugevam, mõnel nõrgem. Nende mängijate ja nende perede staadionile toomine ongi meie klubi üks peamisi eesmärke. See võtab aega, aga esimesed sammud on juba tehtud ja töö käib edasi.

Usun, et see, kui palju on Premium liigas ruumi Tallinna võistkondadele, sõltub klubide tugevusest. Kas see number on 4, 5 või rohkem, seda näitab aeg. Meie eesmärk on ühel hetkel Premium liigasse jõuda ja sinna ka pikemaks püsima jääda ning selle nimel käib klubis igapäevatöö.

JK Tallinna Kalevil on kasutada kaks väljakut. Suur ning pisut väsinud Kalevi Keskstaadion ning uus ja tänapäevane Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljak. Kas olete kaalunud tulevikus pisema ning hubasema kunstmuruväljaku põhistaadioniks edasiarendamist?
Marko Pärnpuu: Põhjuseid, miks mängime Kalevi Keskstaadioni peaväljakul ja mitte kunstmurul, on kaks. Esiteks - peaväljakul on naturaalmuru. Eesti kolme tippliiga klubid peavad mängima võimalusel oma kodumänge looduslikul murul. Meie kunstmurustaadionil tekiks tõesti parem õhkkond, kuna kõik on tunduvalt kompaktsem.

Teine põhjus, miks me esimesel võimalusel murule kolime, on ruumi nappus. Meil on väga palju võistkondi, kes treenivad kunstmurul. Koos murumängude algusega liigume esindusmeeskonna treeningutega murule ja see võtab kunstmurult koormust vähemaks ning annab võimaluse kõigil treeninguid paremini planeerida ja läbi viia.

Tulite eelmisel kuul välja hooajakaardi ideega. Kui palju hooajakaarte olete seni müünud ning kuidas olete antud tulemusega rahul?
Remy Põld: Idee hooajakaardi jaoks pole tegelikult midagi uut. Hooajakaart on Kalevi klubis olnud juba mitmeid aastaid. Uueks ideeks aga tõesti võime lugeda neid lisasju, mis lisandusid hooajakaardi programmi just see aasta. Uue konseptsiooni järgi on hooajakaardil toetajate jaoks 4 võimalikku paketti, millest iga ostuga hakkame toetama Naerata Ometi MTÜ tegevust. Samuti on võimalik saada teatud paketi soetamisel kaasa kas Kalevi fännisärk või Kalevi fännisall.

Võime ka saladuskatte all ka öelda, et peagi on tulemas lisainfot selle kohta, kus saab kaardi ettenäitamisel mitmeid soodustusi Kalevi koostööpartneritelt ja teenustelt. Hetkeseisuga on kaarte müüdud minimaalselt, mida oli ka ette arvata. Põhjusel, et kaardi kontseptsioon on erinev eelnevatest aastatest, tahtsimegi kaardi välja lasta peale uut aastat, et oleks aega tegelemaks ideega, mida kirjeldasin.

Olete uuel hooajal võtnud eesmärgiks sisemise kogukonna kasvatamise. Mida täpsemalt võib Kalevi poolehoidja uuelt hooajalt oodata?
Remy Põld: Plaane ja tegevusi on mitmeid. Enamus ettevõtmistest kavandame suurte mängude raamidesse, mida hakkame jätkuvalt korraldama korra kuus. Eelmisel hooajal alustatud mängude ketiga võime suhteliselt rahule jääda, aga tänavu tahame jällegist sammu teha paremuse poole. Mullu korraldasime 7 suurt mängu, kuhu suutsime koondada keskmiselt 150 pealtvaatajat. Suurim publikunumber eelmisel hooajal oli meil just juunikuu suure mängu raames, kui mängu jälgis 212 silmapaari. Samuti saranaselt eelmisele aastale hakkame ka sel aastal mängude raames korraldama suuri ühistegevusi, kus tahame pakkuda meie kalevlastele võimalust jalgpallivaatamisele lisaks meelt lahutada. Näiteks eelmisel hooajal oli üheks meie populaarsemaks ettevõtmiseks ettevõtmine, kus suure mängu vaheajal tulid kõik staadionil olevad Kalevi noored ajaloolisele Kalevi väljakule ja võtsid mõõtu Kalevi treeneritest koosnevast võistonnaga. Kõigile huvilistele panime ka meie Youtube’i lehele mängust video ülesse. Samuti korraldasime suurte mängu raamides ka järelturge, pildistamisi, loose, mänge jpm. Igal suurel mängul andsime ära ka meie koostööpartnerite poolt välja pandud kinkekaarte ja muid meeneid, et tänada kõiki pealtvaatajaid toetuse eest. Näiteks pani mullu Kalevi klubi toetaja Viking Line välja reisikupongi.

Kalevi-siseselt peame oluliseks järgmisi punkte, miks tulla kalevlasel suurt mängu vaatama: et tekiks jalgpallikultuur; et lapsed näeksid, kus nad tulevikus võivad mängida; et oleks rohkem publikut; et olla toeks Kalevi meeskonnale; et läbi ühistegevuse paraneks meeskonnavaim; kogukonna kasvatamine.

Vaata videointervjuud Marko Pärnpuuga siit!

Meijel: suur tähelepanu on oma noortel

Kui suureks hindad esinduse ning duubli sportlikku tasemevahet?
Daniel Meijel: Meie struktuuris on esinduse treeninggrupp, mis koosneb 25-28 mängijast, ja number 2 treeninggrupp, kus treenivad koos on pooled Kalev II, Kalev III ja U19 mängijad. Esinduse grupi tasemelt paremad ja teise grupi tasemelt nõrgemate taseme vahe on ikka väga suur. Aga esinduse grupi alumise otsa ja nr 2 grupi paremate vahe on väga minimaalne, kui seda üldse on. Kui võrrelda Esiliiga ja Esiliiga B tavalisi koosseise, siis peaks ikka olema nii, et kõik hetke paremad on esimese satsi eest platsil ja tasemelt järgmised teise satsi eest endast maksimaalset andmas meeskonna heaks. Arvan, et kui võistlusolukorras need kaks satsi peaks omavahel mängima, siis eks esindus võtaks ikka enamus ära. Aga näiteks hooajal 2014, kui tegime klubi siseseid sparringuid esinduse ja duubli vahel, jäi duubel enamasti peale. Eelmisest hooajast alates saime kõik meie arust parimad mängijad esinduse gruppi.

Mis on JK Tallinna Kalev II eesmärk uuel hooajal? Keda peate oma suurimateks konkurentideks ning keda favoriidiks liigavõidule?
Daniel Meijel: Esimene eesmärk on mänguaja andmine neile, kes seda vajavad ja tahavad, järgmine on mängijate taseme tõstmine, mis enamasti käib küll läbi treeningute, ja lõpuks soovime ka aastal 2017 mängida samas liigas. Hooaja jooksul peab teisest grupist esinduse omasse vähemalt paar kutti minema ja nad peavad selleks sammuks küpsed olema. Suurim vastane endale oleme meie ise, sest me ei treeni kunagi kõik koos. Õnneks treeningute sisu ja mängu filosoofia on klubi satsidel kõikidel enamasti sama. Peame saama hakkama sellises situatsioonis. Sellel aastal võiks ka olla väga tasavägised mängud nagu olid 2015. aastal, see aitab kõiki. Ennustada ei meeldi, aga eks iseseisvad klubid peaks olema ikka tabelis eespool ja duublid järelikult tagapool – just eesmärkide erinevuste pärast.

Mitmed klubid (Flora, Levadia, Kalju, Tammeka) nimetasid tänavu oma II võistkonnad vabatahtlikult ümber U21 võistkondadeks. Miks ei läinud sellise sammuga kaasa JK Tallinna Kalev?
Daniel Meijel: Mõtlesime ka seda sammu, aga leidsime, et liiga vara veel selleks aastaks. Peamine põhjus on just esinduse grupis olevatel vanematel mängijatel, et kui nemad ei saa esinduse eest mingil põhjusel peale, aga duubli eest oleks olemas, siis see kolme mängija piirang ei ole mõistlik.

Kes mängivad Kalevi duubelvõistkonnas ning kes kolmandas võistkonnas? Mis vanuses meestega tegu?
Daniel Meijel: Loogika põhjal duublis mängivad need, kes esinduse eest peale pole saanud vastaval nädalal ja III satsi eest siis need, kes duubli eest ei mänginud. See kõik sõltub nädalast, peame ju veel arvestama ka U19 liigaga. Ehk mänge on meil palju ja arvame, et 35-40 mängu U19 klassi mängijale on aastas optimaalne, jälgime ka mänguminuteid. Räägitakse palju keskmisest vanusest, meil kõikus see mullu kuskil 20-23 vahel, arvan, et see pole kõige tähtsam, sest kui kuskil satsis on korraga platsil kolm 35aastast veterani ja ülejäänud noored poisid, siis see keskmine näitab lauajalgu. Oma noored saavad suure tähelepanu ja suur eesmärk on klubil, et esinduses oleks enamus oma süsteemist läbi tulnud mängijad, neid on seal juba praegu üle poole.

14.02.2016 12:11
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.