KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Flora U21-s on uue hooaja eel toimunud korralik verevahetus

Viimased kaks hooaega Esiliiga võitnud Tallinna FC Flora II pallib tänavu uue nime FC Flora U21 all. Noore meeskonna uueks peatreeneriks on 23-aastane Joel Indermitte, kes rääkis intervjuus, et meeskonna koosseis on aasta jooksul palju muutunud.

Flora U21 jaoks algab Esiliiga hooaeg 27. veebruaril, mil võõrustatakse FC Infonet II võistkonda.

Möödunud aastal suutsite põnevas konkurentsis oma igipõlist rivaali Levadiat napilt edestada. Võib eeldada, et tiitlivõit on iseseisvale klubile äärmiselt magus. Kas samasugust rõõmu tundis möödunud aastal ka Flora duubelmeeskond?
Loomulikult on liiga võitmine mängijatele ja klubile hea tunne ja tasu selle eest, mille nimel terve hooaja tööd tehti. Võita tiitel viimases voorus on kindlasti magus ning andis noortele mängijatele maitse suhu, mille nimel tuleb ka edaspidi kõvasti tööd teha ja endasse uskuda. Ei saa selle peale puhkama jääda, vaid tuleb tööd kõvasti edasi teha.

Kui palju on koosseis aasta jooksul muutunud? Kes on liitunud esindusmeeskonnaga ning kes tõusnud U21 meeskonda?
Koosseis on aasta jooksul palju muutunud. Toimunud on korralik verevahetus ja noorenduskuur. Paljud vanemad mängijad on liikunud edasi teistesse klubidesse või lõpetanud. Esindusmeeskonna täieõiguslikud mängijad on Jan Kokla ning Hans Joosep Tammerik ning meiega liitunud palju erinevaid mängijaid väljastpoolt süsteemi. Kuna Flora noortesüsteemis ei olnud mõnes vanuseklassis võistkondi, kust kasvaks peale uusi mängijaid, siis olime sunnitud vaatama mujale. See-eest on Flora 2000. ja 2001. aastal sündinute Flora võistkondades on palju potentsiaalseid mängijaid, kes võivad lähiaastatel meiega liituda.

Kellelt ootate tänavu Esiliigas läbimurret ja salamisi loodate, et mees hooaja teises pooles esindusmeeskonda pääseks?
Meie võistkonnas on palju noori ja andekaid mängijaid, kelle eesmärgiks on lüüa läbi Esiliigas ja üks hetk koputada esindusvõistkonna uksele. Kindlasti on meie võistkonnas 3-4 mängijat, kellelt seda läbimurret juba sel aastal ootaks. Neil on kõik tingimused selleks loodud ning nüüd peavad nad selleks valmis olema ja võimalust kasutama.

FC Levadia tõi välja, et nemad saadavad enda noored, kes on liiga head, et Esiliigas mängida, kuid pole veel küpsed esindusmeeskonna jaoks, laenule mõnda Premium liiga klubisse. Kas samasugust lähenemist kasutab ka Flora?
Floras on duubelvõistkonna eesmärk kasvatada mängijaid esindusvõistkonda ja teha see sild ja üleminek mängijatele nii treeningprotsessi kui ka mängulise taseme poolt võimalikult väikseks ja sujuvaks. Flora jaoks on iga mängija käekäik tähtis ning iga tema hetkeseis ning tulevik vaadatakse hoolikalt üle. Sellega seonduvalt tehakse otsused ka laenule minekute osas.

Flora esindusmeeskonda käib alati palju publikut vaatamas. Kas uue hooaja eel olete ka mõelnud mingisuguseid lisategevusi U21 võistkonna jaoks, et ka nendele mängudele rohkem rahvast tuua?
Duubelvõistkondade mängudele suures mahus publiku kaasamine, seda eriti Tallinnas, ei ole kerge töö. Flora U21 meeskonna puhul on meil siiski üsna püsiv publik alati tribüünidel – jah, alati võiks neid olla rohkem, kuid duubelrivistuse puhul läheb suurem jagu auru siiski sportlikule poolele ja publiku kaasamisele ei ole aega pühendatud. Meeskonda rõõmustab suur kaasaelajate hulk alati, seetõttu leiame sel hooajal kindlasti mõned nõksud, et ka U21 meeskonna mängudele päris mänguatmosfäär luua.

23.02.2016 12:11
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.