KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Naiste Meistriliiga Tartu derbi jäi viiki

Naiste Meistriliiga 11. voorus toimunud Tartumaa derbys leppisid SK 10 Premium ja Tammeka 1:1 viigiga, mis vähendas alles lõpuvile eel viigistanud Tammeka võimalusi esinelikusse pääseda.

Ainuliider Pärnu JK oli Noortekoondisest üle 11:0. Anastasia Morkovkina panustas võitu koguni kuus väravat, millele Margarita Matjuhhova kolm lisas, skoorisid ka Laada Tereštšenkova ja Liivi Sõrmus (penaltist).

Tallinna FC Flora kaotas JK Tallinna Kalevile poolaja 0:1, kuid kogus end teisel poolajal, võites mängu 3:1. Tallinna FC Levadia ülekaal Nõmme Kalju FC üle väljendus numbrites 5:0.

Vooru eel:

Naiste Meistriliiga põhihooaja lõpuni jääb veel neli vooru enne, kui tabel jaguneb kaheks ning osad naiskonnad hakkavad võitlema medalite pärast ning teised jällegi liigasse püsimajäämise nimel.

11. mänguvoor toob endaga kaasa Tartu linna derbi, sest Kambjas jagavad maid Tartu SK 10 Premium ja Tartu JK Tammeka. Mõlemad naiskonnad paiknevad tabeli teises pooles. Tammeka on viiendal positsioonil ning jääb koht eespool olevast Tallinna Kalevist maha viie punktiga. SK 10 leiab ennast seitsmendalt kohalt nelja punktiga. Esimene omavaheline kohtumine sel hooajal lõppes kõige napimalt Tammeka 1:0 võiduga.

Tartu SK 10 Premium – Tartu JK Tammeka
23. juulil kell 14:00 Kambja staadionil (Kesk tn 12)

SK 10 peatreener Andres Bõkarev: „Vastasseis linnarivaal Tammekaga saab kindlasti olema mõlemale tiimile tõestamiseks, kumb on esinaiskond Tartus. Meie jaoks tähendab see mäng ka revanši võimalust. Kindlasti läheme mängule mõtetega võita ja kolm punkti tabelisse juurde saada.”

SK 10 kaitsja Mariliis Limbak: „Ees on ootamas Tartu naistejalgpalli oodatuim lahing linnarivaalidega ning kergelt siit kellelegi midagi ei tule - mäng tuleb pingeline, põnev ja väga võitluslik, kus mõlemat osapoolt rahuldab vaid võit, seega on kõigil jalgpallihuvilistel põhjust sammud staadionile seda. Loodetavasti suudame end maksimaalselt häälestada, õnnestuda mänguelementides ja jätta võit oma kodustaadionile.”

Tammeka peatreener Rainer Klement: „Meil on raske mäng Levadia vastu seljataga. Kahjuks peab Eva Nõmme vigastuse tõttu kõrvale jääma. Eesoleval nädalavahetusel on meie jaoks oluline tehniliselt head mängu näidata. Tegemist on siiski meie linnarivaaliga ja soovime mängult positiivse tulemusega välja tulla. Olen kindel, et ka vastased soovivad koduplatsil end tõestada ja mängus midagi kergelt ei tule.”

Tammeka mängija Maarja Saulep: „Eelmisest voorust on nii mõndagi positiivset kaasa võtta, mis meid ka tulevastes mängudes võiks aidata. Suutsime esimest korda võistkondlikult head esitust näidata. Kindlasti ei tule kerge kohtumine ja arvan, et otsustavaks saavad distsipliin ja võib olla ka mängijate individuaalne julgus ja meisterlikkus. Peame maksimaalselt pingutama ja keskenduma enda mängule ja tegemistele platsil.”

Mängu peakohtunikuks on Karl-Sander Nool, keda abistavad Marko Uusküla ja Mikk Kütt.

Päeva esimene mäng toimub pealinnas, kus lähevad omavahel vastamisi tabeli teine naiskond Tallinna FC Flora ja sel hooajal head hoogu näidanud JK Tallinna Kalev. Flora on kümne mänguga kogunud 27 punkti ja asub kolme silma kaugusel tabeliliidrist Pärnu JK-st. Kalev on ennast tabelis suutnud mängida neljandale kohale. Kolmandal positsioonil olev Levadia jääb vaid kolme punkti kaugusele.

JK Tallinna Kalev – Tallinna FC Flora
23. juulil kell 12:00 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul (Staadioni 3)

Kalevi peatreener Allan Soomets: „Tuleb selline mäng, kus selleks, et positiivset tulemust saavutada, on vaja keskenduda kogu aeg enda ülesannetele ja lihtsaid eksimusi endale lubada ei saa. Flora on peale pausi heas hoos, uus treener on saanud nüüd pikalt oma mänguplaani lihvida ja mõned Eesti parimad mängijad on heas vormis. Me teame, mida suudame ja vaatame, mis Floral seekord meile pakkuda on.”

Kalevi mängija Kätlin Hein: „Meie selle hooaja kõige halvem tulemus on mängust Flora vastu. Sellest tuleb teha õiged järeldused ja seekord paremini esineda. Lihtne ülesanne see kindlasti ei ole, sest Flora on väga tugev võistkond ning meil on pärast pausi olnud probleeme koosseisuga.”

Flora peatreener Aleksandra Ševoldajeva: „Mäng Kalevi vastu tuleb kindlasti raske. Tahame näidata paremat mängu kui eelmine kord ning mängust maksimum võtta nii individuaalselt kui ka võistkondlikult.”

Flora mängija Kelly Rosen: „Kalevi naiskond on tegemas väga head hooaega. Korra on nad suutnud võita ka Levadiat. Eelmise omavahelise mängu võitsime, kuid vastast alahinnata ei tasu. Võistkond on vigastustest natuke räsitud, kuid sellegipoolest usun, et oleme võimelised võitma.”

Mängu vilistab Ander Hindremäe, abikohtunikeks on Karolin Kaivoja ja Sander Jürjens.

Valitsev meister Pärnu JK võõrustab Noortekoondist uhiuuel Pärnu Rannastaadionil. Hooaeg on pärnakate jaoks kujunenud ilma viperusteta ning võidetud on kõik oma senised kohtumised. Noortekoondis on siiamaani teeninud ühe punkti ning sellega asutakse hetkel viimasel kohal.

Pärnu JK – Noortekoondis
23. juulil kell 14:00 Pärnu Rannastaadionil (Ranna pst. 2)

Pärnu peatreener Jüri Saar: „Esimene mäng uuel staadionil. Tean, et mängijad tulevad mängima hea emotsiooniga. Loodame, et ka fännid leiavad tee staadionile.”

Pärnu mängija Laada Tereštšenkova: „Tuleb põnev mäng. Esiteks juba sellepärast, et mängime esimest korda uuel Rannastaadionil. Teiseks mängime ambitsioonikate mängijate vastu, kelle oskused arenevad iga mänguga. Loodame näidata head mängu Pärnu publikule!”

Noortekoondise treener Kaidi Jekimova: „Eesolevast mängust ootan, et oleme mänguks paremini häälestatud ja tahtmist täis Pärnule lahingut andma. Eelmises voorus näitasid mängijad, et suudavad palli hästi hoida enda kontrolli all, järgmine samm on paremad otsused palliga, selleks ka kiiremad pakkumised pallita mängijatelt, et saaksime veel kauem palli enda valduses hoida.”

Noortekoondise mängija Jaanika Piibar: „Kindlasti tuleb raske mäng, aga selle pärast ei peaks pabistama, vaid hoopis võtma seda kui ülihead võimalust õppida oma vastastelt. Kindlasti ei tohiks peas juba alla anda, teades, et tuleb suur saun, pigem öeldagi endale, et tuleb saun, aga teeb nii, et seekord on see võimalikult väike.”

Mängu kohtunikuks on Jevgeni Novikov, äärekohtunikud on Evelin Kummel ja Eeva-Maria Jõesalu.

Kolmandal positisoonil asetsev Tallinna Levadia võõrustab 11. voorus noort Nõmme Kalju naiskonda. Levadia on seni teeninud 19 punkti, kuid selja taga on ohtlikus kauguses Kalevi naiskond. Nõmme Kalju on kaheksa punktiga kuuendal kohal ning nende käeulatuses on samuti kolme punkti kaugusel olev Tammeka. Seega oleksid mõlema võistkonna jaoks punktid sellest mängust olulised.

Tallinna FC Levadia – Nõmme Kalju FC
23. juulil kell 14:00 Maarjamäe staadionil (Kose tee 4)

Levadia peatreener Maksim Rõtškov: „Saime naiskonda uut täiendust juurde ning üritame koduväljakul Nõmme Kalju vastu kolm punkti välja võidelda. Nõmme Kaljul on noore koosseisuga hea võistkond, kes osutab kõikidele vastastele südilt vastupanu. Eelkõige peame oma võimalused realiseerima ning kaitsetöös eksimusi vältima.”

Levadia mängija Ljubov Maksimova: „Nõmme Kalju on noor ja perspektiivikas naiskond, kes oskab hästi kaitses mängida. Meie ülesanne on koduplatsil kolm punkti võtta ja heal tasemel jalgpalli näidata.”

Kalju peatreener Getulio Aurelio Fredo: „Peale rasket mängu Pärnu vastu, on meil järgmiseks vastaseks Levadia, kes on TOP 3 võistkond sel hooajal. Ka sel korral tuleb meil kaasata mitmeid noormängijaid, kuna 3 põhimängijat - Maria Orav, Caroly Kaljumäe ja Crisitina Kivisik on sel korral mängust eemal. Aga meie noormängijad saavad sellest hea kogemuse tulevikuks.”

Kalju mängija Vanessa Vaher: „Eelmine kord Levadia vastu mängides pidime võtma vastu 0:4 kaotuse, kuid ma usun, et suudame neile seekord vastu astuda ja tõelist lahingut pakkuda!”

Mängu peakohtunik on Christopher-Magnus Rosen, abikohtunikud Nadežda Polkovnikova ja Ott Kangur.

 

23.07.2016 21:12
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.