KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Naiste Meistriliiga esimene pool sai läbi

Naiste Meistriliigas peeti viimane voor enne tabeli pooleks jaotumist ning, kui varasemalt olid kindlad medalimängudele liikujad Pärnu JK, FC Flora ja FC Levadia, siis pärast eelmist vooru sai selgeks, et nendega liitub ka Tallinna Kalev. See tähendab, et Tartu Tammeka, Tartu SK 10, Nõmme Kalju ning Noortkekoondis jäävad võitlema kohtadele 5.-8.

Vooru esimene kohtumine oli reedel, kui Pärnu JK alistas 10:0 Tartu SK 10 Premiumi. Teised mängud toimusid pühapäeval. Tallinna FC Flora oli 3:2 üle Tallinna FC Levadiast ning JK Tallinna Kalev 3:1 Noortekoondisest. Nõmme Kalju FC kaotas 1:3 Tartu JK Tammekale.

Eelvaated:

Päeva alustavad Nõmme Kalju ja Tartu Tammeka naiskonnad. Viiendal kohal olev Tammeka on 13 vooruga suutnud koguda 13 punkti. Nõmme Kalju on seitsmendal positsioonil ning jääb neist maha viie punktiga. Eelmine omavaheline kohtumine Tartus lõppes naiskondade jaoks 1:1 viigiga, kui Tammeka läks 67. minutil tänu Silja Goroško penaltile juhtima. 90+1. minutil suutis Kalju tänu Maria Orava tabamusele mänguseisu viigistada.

Nõmme Kalju FC – Tartu JK Tammeka
21. august kell 14:00 Hiiu kunstmurustaadionil (Pidu 11)

Nõmme Kalju peatreener Getulio Aurelio Fredo: „Pühapäev on päev, kus saate tulla Hiiu staadionile vaatama meie noort võistkonda, kes mängib Tammeka vastu. Viimane omavaheline kohtumine lõppes 1:1 viigiga. Me loodame, et oma koduväljakul suudame selle mängu võita.”

Kalju mängija Elisabeth Elštein: „Eelmistel hooaegadel on Tammekal läinud liigas väga hästi, see aasta mitte nii hästi, kuid me ei alahinda kedagi. Oleme väga noor võistkond, osad meist mängivad ka veel järgmised aastad U17 liigat, kuid meie tiim on võistkondlikult iga mänguga aina tugevamaks saanud ning usume, et suudame pakkuda Tammekale raske lahingu.”

Tammeka abitreener Maria Sootak: „Teadmine, et hooaja teine pool mängitakse esimest korda naiskonna ajaloos tabeli alumises otsas on võistkonnalt teatava pinge maha võtnud. Järgnevad mängud on eelkõige olulised naiskonna enesekindluse taasleidmiseks. Igasugune võrdlus eelmise hooajaga on kohatu ja perspektiivitu, sest käimas on juba uue hooaja viimased kuud ja vastutust on võtmas ambitsioonikad uued mängijad. Tõeline tugevus ei väljendu mitte headel aegadel, vaid rasketel. Nõmme Kalju vastu proovime mängida loovamalt ründekolmandikul ja otsustavamalt kaitses.”

Tammeka mängija Rahel Repkin: „Tulemas on kevadringi viimane mäng ning meil enam midagi kaotada pole. Oleme kõik kindlasti valmis andma kõva lahingut. Meil on palju olulisi mängijaid vigastatud, kuid see annab võimaluse igale platsil olevale mängijale näidata enda parimat mängu. Vastasseis Nõmme Kaljuga tuleb kindlasti väga põnev ja võistluslik, kuna meie soovime punkte saada ning mängu võita.”

Väljakukohtunik: Lennart Komp
Abikohtunikud: Anni Koppel ja Valeria Tšumakova

Tabelis teisel real paiknev FC Flora naiskond võõrustab koht allpool asuvat FC Levadiat. Tallinna naiskondade vahele jääb hetkel kaheksa punkti. Viimati mängisid nad omavahel mai lõpus ning kohtumine oli vägagi pingeline. Levadia lõi oma esimese värava juba 12. minutil, kuid 35. minutil suutis seisu Flora viigistada. Levadia läks poolajapausile siiski eduseisus, kui minut enne poolaja lõpuvilet lõi oma teise värava Vlada Kubassova. Teisel poolajal näitas paremat minekut Flora, kes esmalt 54. minutil suutis omakorda mängu viigistada ning kaheksa minutit hiljem ka võiduvärava lüüa.

Tallinna FC Flora – Tallinna FC Levadia
21. august kell 16:30 FC Flora Lilleküla väljakul (Asula 4c)

Flora peatreener Aleksandra Ševoldajeva: „Levadia on see hooaeg löönud palju väravaid, millega peame omavahelisse mängu minnes arvestama. Tuleb raske ja huvitav mäng, ootame seda väljakutset põnevusega.”

Flora mängija Liis Lepik: „Levadia on meie jaoks alati ebameeldiv vastane olnud ning nad on vähemalt korra ka meie väravavõrku sahistanud. Siiani oleme linnaderbis peale jäänud meie, kuid liigne enesekindlus maksab tihtipeale kätte. Sellegi poolest leian, et kaitsjana on eesmärk keskenduda kompaktsele ning distsiplineeritud kaitsetööle ning võistkondlikult täita neid ülesandeid, mis treenerid meile andud on ja mida me sel nädalal ka harjutanud oleme. Meie läheme kolme punkti järgi sooviga Meistriliiga põhiturniir võiduga lõpetada.”

Levadia peatreener Maksim Rõtškov: „Mängud FC Floraga on alati erilised. Eelmises omavahelises kohtumises läksime kaks korda juhtima, ent pidime lõpuks kaotuse vastu võtma. Usume, et suudame seekord hea tulemuse saavutada.”

Levadia mängija Anastasia Dodeltseva: „Mängud FC Flora naiskonnaga on meie jaoks alati olnud väga rasked. Loodan, et me saame seekord näidata oma iseloomu ja võidutahet. Tahaks näha pärast mängu kolme punkti tabelis ja rõõmu oma naiskonna nägudel. Edasi Levadia!”

Väljakukohtunik: Ander Hindremäe
Abikohtunikud: Janis Magdalenoks ja Roman Daniljuk

Koha medalimängudel taganud Tallinna Kalev võõrustab hetkel tabelis viimasel kohal olevat Noortekoondist. Kalev on 13 vooruga kogunud 20 punkti ning kolmandal kohal olevast Levadiast jäädakse maha viie silmaga. Noortekoondisel on seni kirjas 1 punkt. Eelmise omavahelise kohtumise võitis üsna kindlalt Kalev, kes sai tänu Kätlin Heina, Birgit Alberti ja Ave Pajo tabamustele 4:0 võidu.

JK Tallinna Kalev – Noortekoondis
21. august kell 17:00 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul (Staadioni 3)

Kalevi peatreener Allan Soomets: „Eelseisev mäng eeldab südikat võitlust ja tahet, sest Noortekoondis on alati innukalt mänginud ning oma trumpide maksma panemiseks peame kõigepealt pingutamises endast maksimumi andma.”

Kalevi mängija Karina Kork: „Mängus on meie jaoks kolm ülitähtsat punkti, et püsida kolmanda koha konkurentsis. Peame vastaste nooruse ja uljuse vastu maksma panema oma kogemused ja tõestama, miks oleme meie need, kes on medalikonkurentsis. Eksimisruumi pole.”

Noortekoondise treener Kaidi Jekimova: „Ees ootab mäng võistkonnaga, kes on selle hooajaga näidanud, et suudab organiseeritult kaitsta ja kontrarünnakutel vastaseid nõelata. Aga usun, et Noortekoondise mängijad on võimelised head vastupanu osutama, suudavad ise ohtlikke olukordi luua ja oma võimalused realiseerida.”

Noortekoondise mängija Ave-Lii Laas: „Usun, et mäng tuleb üpris raske, kuid tasavägine. Peame terve võistkonnaga andma endast parima ning usun, et siis on meil võimalus mäng võita. Loodetavasti saame selle mänguga hooaja esimesed kolm punkti kirja.”

Väljakukohtunik: John Demir
Abikohtunikud: Karl Mihkel Pohga ja Anton Põldmaa

 

19.08.2016 21:41
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.