KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Agne Rauba kohaneb Norra jalgpalliga

Möödunud aasta novembri lõpus Norrasse tööle läinud Agne Rauba mängib jalgpalli Oslo Valerenga teises naiskonnas ja kohaneb sealse mängustiiliga.

Alguses oli viis aastat Tallinna Kalevis mänginud ja noortekoondisesse kuulunud 22-aastasel Raubal plaan Norras töö leida ja siis tegeleda võistkonna otsingutega, kus saaks lihtsalt aeg-ajalt jalgpallitrennides käia. Pärast töö ja võistkonna leidmist soovis ta siiski enamat.

Pärast kaks kuud toimunud treeninguid hakkas ta otsima uut võistkonda, sama soovitas ka treener. Teemat arutades jõuti Oslo Vålerengani, kelle esindusnaiskond mängib Topserias, teine võistkond 2. divisjonis, kolmas võistkond 4. divisjonis ja üks võistkond veel madalamal.

„Oma võimaluste suhtes praktiliselt teadmatuses olles võtsin nendega siis ühendust,“ rääkis Rauba, kes saigi Valerenga teise võistkonda, kus ta oli märtsis ja aprillis testimisel.

Rauba sai treenerilt endale kohe individuaalse treeningplaani, kuna ta pidi kiiresti vormi saama. „Ega see siin nii naljalt ei käi, et osaled ainult trennides ja mängudel. Vähemalt kaks-kolm korda nädalas peab lisaks iseseisvalt tegema ka füüsist. Kõik on väga professionaalne,“ selgitas ta.

Rauba sõnul võtsid võistkonnakaaslased ta hästi vastu. Trennid on norrakeelsed, aga kui ta juhistest aru ei saa, siis küsib inglise keeles üle. Võrreldes Eestiga on Norra tüdrukud terve elu jalgpalli mänginud ja seepärast oli Raubal algul siiski raske.
„Mõtlesin, et mida ma siin oma viie ja poole aastaga üritan üldse,“ rääkis neiu enda kõhklustest. „Aga kuna olen juba nende paari kuuga endalegi üllatuseks palju arenenud ja positiivset tagasisidet saanud, siis muidugi olen kindel, et saan veel ainult paremaks minna.“

Rauba esialgne eesmärk on pääseda võistkonna põhikoosseisu, kuid ilmselgelt võtab see veel veidike aega. Seni on ta mänginud ainult kahes kohtumises Vålerenga kolmanda võistkonnaga liigas, mille tase on tema hinnangul midagi Eesti Meistri- ja Esiliiga vahepealset.

„Samas on teine divisjon minu meelest tugevam ja tasemelt ühtlasem kui meie Meistriliiga, kuid kuna seal mängivad enamasti Topseria duublid, siis iial ei tea, kas mängid parasjagu Norra A-koondislase vastu või mitte,“ lausus Rauba, lisades, et Eestis ei ole mängijad nii agressiivsed ja tehnilised kui Norras.

Kuigi Rauba pole täpselt paika pannud, kui kauaks ta fjordidemaale jääda plaanib, tahab ta mõned aastad seal veel kindlasti olla. Eesti jalgpallil hoiab ta ikka igapäevaselt silma peal. „Loodan eriti, et Kalevi naiskonnal paremini läheks kui eelnevatel aastatel,“ märkis oma endise naiskonna fänniks jäänud Rauba.

30.05.2013 10:31
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.