KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Expert liigas osaleb Tartu SK 10 ja Valga Warriori ühendnaiskond

Tartu SK 10 Premium ja Valga FC Warrior otsustasid panna leivad ühte kappi ning ühise naiskonnaga Expert liigas Tartu SK 10 ja Valga Warrior ÜN nime all mängima hakata.

Tartu treener Kalev Kajak ütles portaalile jalgpall.ee, et eelmise aasta lõpul vaeti loobumismõtteid, sest mängijaid ei ole. „On erinevad põhjused, kellel on töö ja kellel õpingud,“ selgitas Kajak naiskonna komplekteerimisraskusi.

„Siis leidsid Warriori inimesed meid üles ja pakkusid välja ühisnaiskonna idee. Neil on mängijaid ja ka natuke vahendeid.“

Valga treener Margus Kuivits ütles, et ega neilgi naismängijatega kiita pole, kuid ühine naiskond annab võimaluse ala säilitada ja huvilistel ka edasi mängida. „Eks meiegi naised on Tartus ja Tallinnas,“ tõdes ta.

Kajaku sõnul on praegu naiskonna ühistreeningutega raske, kuid osa Valga tüdrukuid on ka Tartus ja nemad juba osalevad. Kevadel, kui soojemaks läheb, siis püütakse ka treeninguid rohkem teha.

Naiskonna tugevust ja mängutaset ei osanud Kalev Kajak siiski veel hinnata. „Kui me reaalselt oma võimalusi vaeme, siis on võimalik kõigiga mängida,“ oli treener optimistlik.

Margus Kuivits ütles Valga naiste mänguoskusi hinnates, et pooled neist peaks olema Expert liiga jaoks tasemel, vaid noorematel ja vähem harjutanutel võib esialgu raskeks minna.

„Esinelikusse me ei pretendeeri ja eks me selle üleminekumängude koha eest võitleme,“ märkis Kajak. „Aga samas loodame ka üllatada. Hooaja jooksul võib kõikidele naiskondadele midagi ebameeldivat kaela langeda.“

Naiskonna kodumängud mängitakse võrdselt Ülenurmel ja Valgas, nii et kohalikel on võimalus omadele kodustaadionil kaasa elada.

10.04.2014 18:10
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.