KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Karikafinaali jõudnud Põlva naiskond usub oma võimalusse

Esimest korda naiste karikafinaali jõudnud Põlva FC Lootosel nimeka vastase Pärnu JK vastu suurt aukartust ei ole ja nii usutakse ka enda võiduvõimalusse.

Põlva naiskonna peatreener Kaido-Meinhard Kukli ütles, et kuigi vastas on Eesti naistejalgpalli valitseja, peab ka enda võimalusse uskuma ning väljakul antakse endast kindlasti parim.

„Meie jaoks on karikafinaalis mängimine hetkel kindlasti selle hooaja tippsündmus,“ lausus ta. „Klubi jaoks on tegu väga suure kordaminekuga, kõik on väga rahul ja õnnelikud. See ei ole meil veel kunagi õnnestunud ja poolfinaalis Levadia ära võtmine on ka juba saavutus.“

Hetkel naiste Esiliigas teisel kohal olev Põlva FC Lootos jõudis finaali, kui alistas poolfinaalis koduväljakul Tallinna FC Levadia 2:1. „Ei oska öelda, kas nad alahindasid meid, võib-olla natuke tõesti, aga meil oli õnne ka ja endast tugevamate võitmiseks peab õnn kaasas käima,“ tunnistas Kukli. „Naised mängisid hingestatult, tegutsesime kaitsest lähtuvalt. Nemad ründasid rohkem, kuid ei saanud palli väravasse, me nõelasime vasturünnakutega ja tegime seda edukalt.“

Sama plaaniga minnakse ka Pärnu naiskonna vastu ja alustatakse ikka kaitsest lähtuvalt. Kukli sõnul valdab Pärnu kindlasti rohkem palli ja Lootose naistel tuleb silmad lahti hoida. „Äkki õnnestub mõni nende juhtmängija ära nullida,“ märkis treener.

Kaido-Meinhard Kukli hinnangul on naiskonna motiveeritus kõrge, sest karikafinaalis mängimine on harv õnn. Ta ei osanud täpselt öelda, kas mängijatel nimeka vastase ees ka aukartust on – seda peavad esimesed 10-15 minutit näitama. „Nii suurel staadionil esimest korda ja nii suure publikuhulga ees mängida... mine tea, meie jaoks on see igal juhul eriline sündmus,“ lausus treener. Oma naiskonda tuleb tähtsas kohtumises Põlvast toetama kaks busstäit fänne.

Klubijalgpalli päev algab laupäeval, 30. mail kell 13 jalgpallituruga, kell 13:30 pannakse pall mängu naiste karikafinaalis Pärnu JK ja Põlva FC Lootose vahel, kell 15:45 toimub lippude tseremoonia ja karikavõistluste loos, kell 16:20 tulevad väljakule meeskonnad ning kell 16:30 antakse Tipneri karikafinaali Paide Linnameeskond – Nõmme Kalju FC avavile. Pärast meeste finaali, orienteeruvalt kell 18:30 leiab aset heategevuslik oksjon.

Pildil Kaido-Meinhard Kukli. Foto: fclootos.ee

26.05.2015 14:37
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.