KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Sillamäel peeti Ida-Virumaa Jalgpallikooli asutamiskoosolek
Eile peeti Sillamäe Kutsekoolis Eesti Jalgpalli Liidu, Ida-Virumaa klubide ja kutsekooli esindajate osavõtul koosolek, kus lepiti kokku Sillamäe Kutsekooli baasil Ida-Virumaa Jalgpallikooli rajamine ja käivitamine 2009. aasta septembris.

Jalgpallikooli saavad õppima minna 9. klassi lõpetanud Ida-Virumaa erinevate klubide andekad noored, kes hakkavad Ida-Virumaa Jalgpallikooli võistkonnana mängima U-17 ja U-19 Eliitliigas. Samal ajal saavad mängijad esindada oma klubi esindusvõistkonda ja noorte meistrivõistluste võistkonda. Mängija õigused jäävad klubile, kust mängija on pärit.

2009. aasta sügisel jalgpallikooli tulevad noored mängivad kuni hooaja lõpuni Eliitliigas oma koduklubi eest, 2010. aastal vastava vanuse Eliitliigas Ida-Virumaa Jalgpallikooli võistkonnas. Esimesel aastal võetakse kooli vastu üks grupp, et näha, kuidas kogu korraldus sujub, seejärel laiendatakse tegevust.

"Kõige tähtsam on avatavas koolis kasvatada Ida-Virumaa mängijaid Ida-Virumaa klubide ja kogu Eesti jalgpalli jaoks," selgitas Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak. "Pärast jalgpallikooli lõpetamist lähevad noored tagasi klubidesse, kust nad tulnud on, või liiguvad edasi kolmandasse klubisse kokkuleppel kasvatajaklubiga või EJLi reegleid järgides."

"Inimesed kutsekoolis on kogu projekti suhtes väga positiivselt meelestatud. Kui oleks rohkem nii positiivseid inimesi, saaks igal pool asju väga kiiresti edasi viia," rõhutas Pohlak. "Ida-Virumaa Jalgpallikooli käivitamisest ja arendamisest saadava kogemuse toel liigume edasi ja tulevikus on võimalik taolised koolid ka mujal Eestis avada."

Lisaks jalgpalluri oskuste arendamisele valib iga õpilane endale kutsekoolis ühe kutse ja omandab keskhariduse. Seejuures on õppeprogramm väga paindlik ning võimaldab pärast kutsekooli lõppu minna edasi õppima ülikooli. Muuhulgas peab kutsekooli lõpetaja sooritama eesti keele eksami.

Ida-Virumaa Jalgpallikool tegutseb Eesti Jalgpalli Liidu egiidi all. Kooli peatreeneriks saab Vadim Dobiþa, keda abistab igal nädalal üks Eesti noortekoondise treener.

Kooli asutamiskoosolekul olid esindatud Eesti Jalgpalli Liidu, Sillamäe Kutsekooli, Narva JK Transi, JK Sillamäe Kalevi, Kiviõli Tamme Auto, Kohtla-Järve FC Lootuse, Kohtla-Järve FC Alko, Jõhvi Orbiidi ja Jõhvi Penalti esindajad. Lisaks on oodatud kooliga ühinema ka Jõhvi SK ja FK Narva.

Pildil: Eesti Jalgpalli Liidu ja Ida-Virumaa jalgpalliklubide esindajad pärast Ida-Virumaa Jalgpallikooli asutamiskoosolekut. Foto: Sillamäe Kutsekool
24.04.2009 15:42
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.