KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Jalgpalliliidu suvelaagrid toimuvad sel aastal viies linnas
Teist aastat Eesti Jalgpalli Liidu poolt korraldatav laste suvelaagrite projekt toimub sel korral viies linnas - mullu populaarsust kogunud ettevõtmine viiakse läbi Tallinnas, Tartus, Pärnus, Paides ja Võrus.

Suvelaagrid toimuvad 8.–12. juunini ja 10.–14. augustini. Tallinnas peetakse kolm laagrit - Kalevi, Kotka ja Sõle Põhikooli staadionil -, Tartus on laagri asukohaks Annelinna kunstmurustaadion, Paides kohaliku Ühisgümnaasiumi juures asuv staadion, Pärnus sealne kunstmurustaadion ning Võrus Spordikeskuse staadion.

Suvelaagritesse on oodatud kõik vutihuvilised noored: nii need, kes on varem vutitrennis käinud, kui ka alaga esmatutvust tegevad noored. Laagrid on mõeldud 7–11-aastastele lastele ning nende eesmärgiks on propageerida jalgpalli kui positiivset ajaviidet: treeningud erinevad klubide juures tehtavatest, on mängulisemad, rõhutavad personaalset lähenemist (üks treener tegeleb kümne lapsega) ning panevad lapsi meeskondlikult tegutsema ja arendavad ka sotsiaalselt, sest omavahel segatakse erinevate oskuste ja vanusega noorukeid. Lapsi juhendavad treenerid on läbinud spetsiaalse koolituse.

Jalgpalliliidu üheks eesmärgiks on jätkuvalt hoida laagri osavõtutasu võimalikult madal - 2009. aastal on see 750 krooni. Ühe nädala jooksul esmaspäevast reedeni kella 10st kuni 17ni (reedel kuni 13ni) kestev laager sisaldab lisaks treeningutele toitlustust, puuvilju, karastusjooke, lapse nimega jalgpallivarustust ning ekskursiooni, kus kohtumist profimängijatega.

„Huvi laagri vastu on olnud suur, kohad täituvad kiiresti. Eelmisel aastal saime osalejatelt palju positiivset vastukaja, laager pakkus positiivset, rõõmsat ja harivat ajaviidet,“ selgitas Eesti Jalgpalli Liidu noortetöö koordinaator Frank Bernhardt.

UEFA tunnustas 2008. aasta suvelaagrite projekti omapoolse auhinnaga (Most Valuable Grassroots Football Event 2008).

Suvelaagrisse saab registreerida Eesti Jalgpalli Liidu kodulehe E-poe kaudu.
27.04.2009 14:01
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.