KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Noored jalgpallurid purustavad rekordeid

Eesti noorte jalgpallimeistrivõistlustel osaleb sel hooajal 356 võistkonda, mis tähendab, et võistlustulle asub üle 5000 noore jalgpalluri.

Kokku panevad meistrivõistlustel oma kasvandikud välja 71 erineva klubi võistkonnad ning osalejaid tuleb üle Eesti 45 erinevast paigast. Teist aastat järjest osaleb eriprojekti raames Eesti meistrivõistlustel ka Petseri.

“Eesti on suhteliselt ühtlaselt esindatud, aga kindlasti pole 45 veel lagi, sest omavalitsusi on meil ju üle 200,” ütles Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Anne Rei Sportlandi ajakirjale. “Suurematest kohtadest võib positiivse näitena välja tuua Pärnu linna, kus kõigist sportivatest noortest koguni 27% on valinud jalgpalli. Näiteks Ida-Virumaal on see number 15,5%, Tartus 11,3% ja Tallinnas 10%,” lisas ta.

Eesti Olümpiakomitee teatel tegeles eelmise aasta seisuga jalgpalliga 14 061 inimest. Registreeritud jalgpalliharrastajate arv on hetkel Eestis veidi üle 1%, kuid järgmise 10-15 aastaga soovitakse jõuda 3%-ni.

“Arenenumates jalgpalliriikides on see number 4-7%, mõnel pool veel kõrgem. Aga kuna viimase 15 aastaga on jalgpalliharrastajate arv Eestis neljakordistunud, siis meie eesmärk on reaalne. Ja kindlasti tähendaks see kasvu ka noorte meistrivõistlustel,” selgitas Rei.

Foto: Lembit Peegel 

15.05.2013 09:10
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.