KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
E- ja F-vanuseklassis on tähtis lapse areng

Sarnaselt eelmisele aastale ei peeta ka uuel hooajal Eesti noorte jalgpallimeistrivõistlustel E- ja F-vanuseklassi alagruppides tabelit ja ei kuvata väravalööjaid. Nendes vanuseklassides on kõige tähtsam lapse areng.

„Selle noortekomisjoni otsuse taga on soov pöörata niivõrd noorte pallurite puhul rõhku arengule, jätta neile alles lapsepõlv, võimalus eksida, vältida liigset psühholoogilist survet ja suunata kõik võistkonna juures tegutsevad inimesed mõtlema lapse arengule pikas perspektiivis. Oluline on mängida hästi täiskasvanueas, mitte õpiaastatel, kus arengu mõõt ei ole alati löödud väravate arv,“ selgitas Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Anne Rei.

„Järgime selle otsusega väga paljude Euroopa riikide eeskuju, kus on see teema samuti aastate jooksul läbi vaieldud, analüüsitud ja praktikas kogetud,“ lisas Rei.

Tihe konkurents noorteklassides on viinud mitmed riigid äärmuslike olukordadeni. Näiteks 2012. aasta meeste Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril ei kuulunud Rootsi koondise koosseisus mitte ühtegi Stockholmi klubidest üles kasvanud mängijat, samas kui noortekoondistes on neid palju ja klubisid Stockholmis samuti väga palju. Rootsi alaliit analüüsis selle põhjuseid ja leidis, et kuna Stockholmis on väga palju klubisid, kes peavad laste treeningule meelitamiseks noorteklassis tulemusi ületähtsustama, siis kurnatakse noored ja talendikad läbi ning meesteklassi jõudes nad kaovad.

„Nii võibki juhtuda, et noorteklassis treenitakse vaid neid omadusi, mis tol hetkel kasu toovad, mitte neid, mis pikas perspektiivis last arendavad. Meie ülesanne on suunata klubisid, treenereid ja emasid-isasid mõtlema just pikale perspektiivile,“ selgitas Anne Rei.

Uuendusena ei pea sel hooajal E- ja F-vanuseklassis klubid enam kodulehele protokolli sisestama, kuid protokoll tuleb endiselt saata jalgpalliliidule.

Foto: Lembit Peegel

15.01.2015 16:55
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.