KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Lümandas mängitakse jalgpalli rõõmuga

Saaremaa Lümanda Põhikoolis võeti projektiga „Jalgpall kooli!“ külla tulnud treenerid soojalt vastu, sest jalgpallivõistlused on sealsetele õpilastele üks asi, kuhu minnakse rõõmuga.

Eesti Jalgpalli Liidu treenerite Rauno Tutki ja Eneli Valsi ning FC Kuressaare treeneri Jan Važinski juhendamisel harjutas terve Lümanda koolipere ehk 58 last.

„Üks poiss ütles, et mis nad siia tulevad, sest me ju niikuinii mängime kogu aeg  jalgpalli,“ rääkis Lümanda põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Urve Vakker, kes ei osanud öelda, mis õpilastele kõige enam korda läks, kuid lapsed hüüdsid, et jalgpall on lahe. „Aga selle ettevõtmisega tekib selline meeldiv massipsühhoos, kui kõik väikesed ja suured teevad korraga ja oma pallidega.“

Jalgpalli on Lümandas mängitud kogu aeg juba 1994. aastast ning kooli tuntumad vilistlased on FC Kuressaare mängijad Sander Laht ja Sander Viira, viimane on mänginud ka U-21 koondises.

Urve Vakkeri sõnul tegelevad koolis üldiselt jalgpalliga kõik, vaid mõni üksik käib muusikakoolis või keraamika ringis. „Jalgpall on ikka lemmik spordiala ja harva, kui kehalise kasvatuse tunnis ei mängita,“ lausus ta.

Juba aastaid on Lümandas toimunud FC Kuressaare treeningud. Tüdrukud on 2008. aastast olnud maakonna paremate hulgas, tublimad kuuluvad ka FC Kuressaare rivistusse. „Tasapisi ja jõudumõõda me siin jalgpalliga ikka tegeleme,“ märkis Urve Vakker.

Foto: Kertu Tutk

10.05.2015 18:32
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.