KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Abja Gümnaasiumis plaanitakse tüdrukute treeninguid

Projekti „Jalgpall kooli!“ külaskäigu järel tekkis Viljandimaal Abja Gümnaasiumis plaan hakata tegelema ka tüdrukute jalgpalliga.  

Kahes grupis osales treeningul 87 1.-5. klassi õpilast. „Neile meeldis ja kaasa tegid ka need, kes muidu nii aktiivsed pole,“ tunnistas kooli kehalise kasvatuse õpetaja Mari Kahu, kelle sõnul läks lastele enim peale individuaalne harjutamine, sest kõigil oli oma pall, mida pole varem olnud.

Seni oli koolis jalgpallitreener Keijo Heil, kes läheb aga koolist ära ja edasine on selles osas lahtine. Direktor on Mari Kahule pakkunud välja võimaluse hakata treenima tüdrukuid. „See sõltub sellest, kas leitakse uus õpetaja ja milliseks kujuneb koormus,“ märkis Kahu.

Koos Aleksandra Ševoldajevaga Abja Gümnaasiumis käinud Sander Lember tõdes, et jälle paneb tartlasena teda imestama, kui head tingimused on väikestes kohtades. Suur saal ja korralikud väravad.

„Väikestele jäi aega pisut väheseks, aga vanemad said täiega. Igatahes kui küsisime, kuidas meeldis, kostus kisa Tartusse ära, et oli väga lahe,“ rääkis Lember.

Sander Lemberi sõnul püüavad nad treeningute käigus harida ka õpetajaid. „Poovime oma praktilise tegevusega näidata ka seda, et jalgpall on üldarendav ja aitab luua baasi ka teiste spordialade tarvis. Kui igal lapsel on oma pall ja harjutused jõukohased, siis võtavad kõik vapralt osa ja keegi nurise,“ lausus treener.

Foto: Kertu Tutk

10.05.2015 18:41
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.