JALGPALLURI LITSENTS
Jalgpalluri litsents on õigus, mis annab mängijale juriidilise aluse osaleda Eesti jalgpalli meistri- ja karikavõistlustel.

Jalgpalluri litsents hakkab kehtima peale litsentsitasu maksmist ja kehtib kuni jooksva kalendriaasta lõpuni. Jalgpalluri litsentsi tasu 2018. aasta hooajal on 1999. aastal või varem sündinutele 30 eurot, 2000.-2010. aastatel sündinutele 15 eurot. 2011. aastal või hiljem sündinutele on jalgpalluri litsents tasuta. Peale 18. detsembrit 2017. aastal ostetud jalgpalluri litsents kehtib 2018. aasta lõpuni.

Eesti kodanikud ning Eestis elamisõigust ja –luba omavad välismaalased saavad jalgpalluri litsentsi taotleda Eesti Jalgpalli Liidu registreerimise ja infosüsteemi (ERIS) kaudu, kuhu on võimalik siseneda ID-kaardi või mobiil-ID-ga läbi Eesti Jalgpalli Liidu kodulehe.

Alaealisele lapsele saab litsentsi taotleda tema lapsevanem või seaduslik hooldaja.

Esmakordsel litsentsi taotlemisel tuleb mängijal või tema lapsevanemal/hooldajal esmalt luua ERISe konto. ERISesse sisenemine toimub kas ID-kaardi või mobiil-ID-ga. Litsentsi taotlemise toiming on kirjeldatud ERISe kasutusjuhendis, mille leiate siit. Vali "Loo enda konto", kui oled ise mängija ning vali "Loo lapse konto", kui Sinu laps/eestkostetav on mängija. Esmalt peab mängija või tema lapsevanem/hooldaja valima klubi, kus isik või tema laps/eestkostetav soovib mängima hakata. Peale klubi valimist saadetakse mängija andmed klubisse ning klubi vastavate volitustega esindaja peab mängija klubisse kinnitama. Peale klubipoolset kinnitust teavitatakse mängijat või tema lapsevanemat/hooldajat e-maili teel. Kui mängija on klubisse registreeritud, saab ta taotleda jalgpalluri litsentsi.

Mängija saab korraga olla registreeritud ühesse tavajalgpalli, ühesse saalijalgpalli ja ühesse rannajalgpalli klubisse. Klubivahetus toimub kooskõlas Eesti Jalgpalli Liidu „Mängijate staatust ja üleminekuid reguleeriva“ korra V peatükis sätestatuga.

Mängijatel, kes on varem mänginud Eesti jalgpalli meistrivõistlusi ning kes on varem jalgpalluri litsentsi omanud, on ERISe konto juba olemas, nad on klubisse registreeritud ja saavad kohe alustada litsentsi taotlemist.

Isikutel, kellel puudub ID-kaart või mobiil-ID, on jalgpalluri litsentsi võimalik taotleda esitades Eesti Jalgpalli Liidule paberkandjal litsentsitaotluse, mille blanketi leiate siit, koos mängija isikut tõendava dokumendi (isikutunnistus või pass) koopiaga. Litsentsi eest tasumine toimub sellisel juhul Eesti Jalgpalli Liidu koduleheküljel asuva e-poe kaudu peale litsentsitaotluse esitamist Eesti Jalgpalli Liidule. 

Jalgpalluri litsentsi väljastamise või pikendamise ainuõigus on Eesti Jalgpalli Liidul.