Võrukad hakkavad koduväljakul valgalastega madistama

Sel pühapäeval saavad kõik Lõuna-Eesti vutihuvilised seada sammud Võru Spordikeskuse staadionile, kus maakondade maavõistluste raames leiab aset vihane vutimatš, kus Võrumaa ning Valgamaa selgitavad välja, kes on Eesti mägimaa jalgpallikuningas. Mäng algab kell 15:00.

Võrulaste esindaja Eston Kurvits on kibeda komplekteerimistööga rahule jäänud.„Hea on see, et tulevad ka kaugema kandi mehed jaanipäevaks kodumaale ja saame sellised mehed kokku, kes muidu Võrumaale ei satu,” räägib Võru JK eestvedaja.

Valgalaste satsi komplekteerija Meelis Kuivits tõdeb, et mängu võetakse mõnusa lõõgastusena. „See kohtumine on lahe meelelahutus,” seletab piirilinna treener. „Kaotama me muidugi ei lähe. On tore, et kõik saavad kokku tulla ja näeb taas vanu kasvandikke. Teine positiivne pool on see, et saab mängida ülejäänud maakondade parimatega. Juba ootame ka matši Harjumaaga!”

Kes teab, võib-olla kunagi saavad Valga mehed harjulastega piigid ristata, aga praegu tuleb ette võtta idanaabrid Võrumaalt.

„Võrumaa on Valgamaad juba enne Teist maailmasõda võitnud,” tõmbab tagataskust ajaloofakti Kurvits ning naaseb siis olevikku. „Loodame, et inimesed tulevad enne jaanipäeva ilusat mängu nautima. Staadion on meil uus ja tribüünidel katus peal. Vihm ei sega.”

Maavõistluste näol on tegu Eesti Jalgpalli Liidu poolt kahe aasta eest algatatud ettevõtmisega, kus kõigi Eesti maakondade koondised kohtuvad omavahel kaks korda - kodus ja võõrsil. Maavõistlused annavad sportlikkus mõttes võimaluse kord aastas ühte meeskonda kokku kutsuda selle koha parimad mängijad ja treenerid. Osalevad 15 maakonna ja Tallinna koondised.

Võrumaa esialgne koosseis: Ville Tüve (Võru JK), Artur Palok (Vastseliina FC Aspen), Gaspar Vainula (Vastseliina FC Aspen), Kristjan Kikkas (Vastseliina FC Aspen), Oleg Laidinen (Tallinna Maccabi), Andrei Kiš (FC Helios Võru), Juri Artemkin (FC Myllypuro), Priit Bahmatšov (FC Myllypuro), Kristo Rämson (Nõmme Kalju III), Lauri Pilv (Võru JK), Margus Tukk (Võru JK), Jürgen Kolk (Võru JK), Ken Metsla (Võru JK), Sander Taan (FC Helios Võru), Reijo Künnapuu (Võru JK), Kristjan Kimmel (Võru JK), Aleksandr Orlov (FC Helios Võru). Treener: Tauno Kikas.

Valgamaa esialgne koosseis: Ermo Ojaste (EMÜ SK), Andrei Kangro (Valga FC Warrior), Jarmo Aaviste (Tartu FC Santos), Marek Naal (Tartu JK Tammeka), Hans Valeri Järvmägi (Valga FC Warrior), Reimo Paidra (Valga FC Warrior), Sander Rõivassepp (Paide Linnameeskond), Alekseis Derjabins (Kiviõli FC Irbis), Kaspar Rõivassepp (JK Retro), Roman Raevski (Valga FC Warrior), Mark Ivanov (Tallinna FC Flora III), Siimar Taits (Valga FC Warrior), Aleksei Kušnarjov (Valga FC Warrior), Vladislav Jakovlev (Valga FC Warrior), Juhan Kondike (Tõrva JK), Martin Orlo (Tõrva JK), Oliver Suur (Tõrva JK), Karl Hansson (Tõrva JK), Sergei Thielemann (Valga FC Warrior). Treener: Meelis Kuivits.

Pildil Eesti koondise arst, JK Retro ja Valgamaa eest palliv Kaspar Rõivassepp
Foto: Lembit Peegel

19.06.2014 13:35