Tartlased plaanivad mulgid veenvalt alistada

Enne rahvuslikku pidupäeva jaanipäeva tasub vaadata vuti poole. Juba kolmandat korda toimuvad Eesti maavõistlused, kus omavahel astuvad printsipiaalsetesse vastasseisudesse erinevate maakondade ning Tallinna koondised. Tartu Tamme staadionil toimub vihane andmine sel pühapäeval, 22 juunil algusega kell 14:00, kui kohalikud mehed astuvad vastu mulkide parimatele poegadele!

Tartumaa esindaja Kalle Paas usub, et viljandlastel ei teki ülikoolilinlaste vastu võimalustki! „Tartu jalgpall on täis võitlusvaimu,” uhkeldab igapäevaselt Tammeka tegevjuhiks olev mees. „Kutsusime parimad kokku ja nende õlule on pandud suured lootused, et Viljandimaa alistatakse nii veenvalt, et mingisugust kahtluski ei ole!”

Naabermaakonna esindaja Rain Tölpus peab tartlasi favoriidiks, aga samamoodi suhtuti eelneval kahel aastal pärnumaalastesse, keda kõigest hoolimata suutsid mulgid siiski võita. „See on selline auasi, et kaotama kindlasti ei lähe,” räägib Tuleviku mees. „Natukene on selles mängus ka show-elementi. Kutsutakse oma kodukoha eest need mängima, kes muidu seda ei tee. Rahvale väga huvitav vaadata.”

Paasile pakub rõõmu, et maavõistluste abil on hea mängijateinventuuri teha. „Premium liiga ja rahvuskoondiste tasemel lähevad kõik mehed ühte patta ja sa ei teagi, mis kohad Eestile tippjalgpallureid andnud on,” mainib Tartu jalgpallivedur. „Vaatasime siin just maakondade nimistuid ja tekkis endalgi pilt, et kes kust tulnud on ja kui kaugele jõudnud on.”

Tartu meeskonnas on lisaks Tammeka ja Santose mängijatele mehi, kes mujale läinud õnne otsima – nii näeb koosseisus näiteks Paide Linnameeskonnas mängivat Rasmus Tomsonit, Narva Transis pallivat Siim Tenno, FC Levadia hingekirja kuuluvat Heiko Tamme jpt. Viljandimaa koosseisus paistavad kindlasti silma Karol Mets (FC Flora) ja Jarmo Ahjupera (Ujpest, Ungari).

Maavõistluste näol on tegu Eesti Jalgpalli Liidu poolt kahe aasta eest algatatud ettevõtmisega, kus kõigi Eesti maakondade koondised kohtuvad omavahel kaks korda - kodus ja võõrsil. Maavõistlused annavad sportlikkus mõttes võimaluse kord aastas ühte meeskonda kokku kutsuda selle koha parimad mängijad ja treenerid. Osalevad 15 maakonna ja Tallinna koondised.

Tartumaa esialgne koosseis: Richard Aland (Nõmme Kalju FC), Siim Säesk (Tartu FC Santos), Marti Pähn (Tartu JK Welco Elekter), Eldar Rassulov (Tartu JK Welco Elekter), Siim Roops (Tartu FC Santos), Timo Kuus (Tartu JK Welco Elekter), Siim Valtna (Tartu FC Santos), Erki Kade (Tartu JK Welco Elekter), Kait-Kaarel Vaino (FC Otepää), Taavi Vellemaa (Tartu FC Santos), Andrei Tjunin (Kiviõli FC Irbis), Mikk Laas (Tartu FC Santos), Aleksandr Pruttšenko (Kiviõli FC Irbis), Siim Tenno (Narva JK Trans), Rasmus Tomson (Paide Linnameeskond), Timo Teniste (Tartu FC Santos), Tarvo Laurson (Tartu FC Santos), Marko Sonn (Tartu FC Santos), Heiko Tamm (Tallinna FC Levadia), Mihkel Mikheim (Tartu FC Santos), Kristjan Tiirik (Tartu JK Tammeka), Mikk Valtna (Tartu JK Tammeka). Treener: Ken Viidebaum.

Viljandimaa esialgne koosseis: Karl-Romet Nõmm (Viljandi JK Tulevik), Martin Taska (FCF Tallinna Ülikool), Erko Saviauk (JK Retro), Karol Mets (FC Flora), Kaarel Henn (Viljandi JK Tulevik), Indrek Ilves (Viljandi JK Tulevik), Karel Kübar (Viljandi JK Tulevik), Janno Jürisson (klubita), Raiko Mutle (Viljandi JK Tulevik), Rain Tölpus (Viljandi JK Tulevik), Jürgen Henn (HÜJK Emmaste), Rainer Peips (Viljandi JK Tulevik), Henri Paavo (Viljandi JK Tulevik), Rasmus Luhakooder (Viljandi JK Tulevik), Roger Teor (Viljandi JK Tulevik), Tiit Tikenberg (Viljandi JK Tulevik), Jarmo Ahjupera (Újpest FC), Ivar Sova (Tartu FC Santos). Treener: Rain Tölpus

Pildil Viljandimaa koosseisu kuuluv Jarmo Ahjupera
Foto: Lembit Peegel

20.06.2014 10:27