Jalgpalli suvelaagrites rekordarv noori: 1003!
Eesti Jalgpalli Liidu poolt korraldatavatesse laste suvelaagritesse registreerus sel aastal rekordilised 1003 noort, mullu oli see arv 550 ning kaks aastat tagasi 180.

Esimene suvelaagrite nädal oli 7.-11. juunini ning seda kaunistas treeningpäev koos Eesti koondislastega ja hiiglaslik jalgpallimatš A. Le Coq Arenal, kus Eesti koondise mängijad võtsid mõõtu 500 noorelt. Meeleolukas üritus leidis toona laia kõlapinna ka Eesti meedias. Suvelaagrite teine nädal toimub 9.-13. augustini.

"Laagris osalejaid on kokku 1003, erinevaid paiku, kus laagrid toimuvad on üle Eesti 15, kaasatud on 75 treenerit," märkis Eesti Jalgpalli Liidu noortetöö juht Frank Bernhardt.

Laste suvelaagrid on mõeldud kõigile jalgpallihuvilistele poistele ja tüdrukutele, kes on sündinud aastatel 1998-2003. Laagrite korraldamise põhimõtteks on pakkuda lõbusat sportimisvõimalust värskes õhus ja anda kõigile võimalus. Suvelaagrite treeningud on mängulised, rõhutavad personaalset lähenemist ning panevad lapsi võistkondlikult tegutsema ja arendavad ka sotsiaalselt, sest omavahel segatakse erinevate oskuste ja vanusega noorukeid.

"Esimese laagrinädala tagasiside oli väga positiivne nii lapsevanematelt kui ka noortelt. Kohtumine koondise mängijatega oli väga emotsionaalne, nagu ka võimalus A. Le Coq Arena murul mängida. Augustis ootab lapsi ees Eesti - Fääri saared EM-valikmängu külastus," lausus Bernhardt.

Eesti Jalgpalli Liidu edukat arendustegevust noorte, naiste ja amatöörjalgpallis tunnustas sel aastal ka UEFA, võttes EJLi UEFA Grassroots Charter programmi liikmeks. "Tegemist on UEFA poolt välja antud nö kvaliteedimärgiga - meie tegevus ja tase vastab rahvusvahelistele nõuetele," selgitas EJLi rahvajalgpalli juht Ants Juhvelt. "Grassroots Charter programmil on 7 astet, liigume nüüd samm-sammult edasi. Programmi abil on võimalik saada toetust ja viia ellu erinevaid rahvajalgpalli projekte."

Suvelaagrite projekti toetavad Taisto Bussid, Nike, Kuup3, Printall, A. Le Coq, Rimi, Balbiino ja Haribo ning omavalitsused, kus laagrid toimuvad.
28.07.2010 12:51